Leczenie

To, co powinien wiedzieć chory, jaki poddaje się operacji usunięcia zaćmy.

 • Posted on: 7 August 2020
 • By: addmean
pacjent
Author: COM SALUD Agencia de comunicación
Source: http://www.flickr.com
Wszystko, co ma obowiązek wiedzieć pacjent, który podda się zabiegowi usuwania zaćmy zawarte pozostało w powyższym artykule. Dlatego, kiedy ktokolwiek właśnie szykuje się do tego zabiegu to powinien orientować się, że rozsądnie będzie, kiedy zapozna się z jego ustaleniami. Naturalnie, bez wątpienia o wszystkim zostanie także poinformowany przez swojego okulistę, jednak tekst tego typu jak ten skierowany jest nie tylko dla pacjentów, ale dla ich najbliższych. Jeśli już bowiem będzie powzięta decyzja o skierowaniu pacjenta do operacji to uczestniczy w tym de facto cała rodzina. Primo więc, jeszcze na jakiś czas przed datą zabiegu pacjent powinien o siebie zatroszczyć się. Nie może zapominać o tak standardowych kwestiach jak utrzymanie higieny oczu, albo kontrolowanie ciśnienia. Musi zrobić wszystkie badania, jakie wymagane będą przed operacją, by dobrze mógł zostać wykonany wywiad medyczny. Jeśli to będzie dopilnowane to pozostanie zgłosić się do szpitala na zrobienie operacji.

Schorzenia kręgosłup, czyli co nas łupie w krzyżu?

 • Posted on: 1 August 2020
 • By: addmean
Kręgosłup
Author: Michael Dorausch
Source: http://www.flickr.com
Kondycja naszych kręgosłupów z roku na rok jest coraz to gorsza, kręgosłupowe dolegliwości zataczają szerokie kręgi. Wysiedzieliśmy sobie te nieszczęścia. W pracy przed laptopem, w domu przed odbiornikiem telewizyjnym, w aucie. Jeżeli nie umiemy iść spacerkiem paręset metrów do sklepu po chleb, nie można się później zdumiewać, iż rusztowanie naszego organizmu nie daje sobie rady.

Stawiamy na godne rekomendacji usługi lekarskie

 • Posted on: 28 July 2020
 • By: addmean
badanie u okulisty
Author: Army Medicine
Source: http://www.flickr.com
Warto zwrócić uwagę na znakomitą ofertę usług leczenia okulistycznego z Krakowa, by mieć pełen obraz możliwości dostępnych w tym mieście. W całym kraju niełatwo jest wskazać równie doświadczonych oraz profesjonalnych fachowców. Stawiając na gabinet okulistyczny Kraków jako małopolska stolica zapewnia najlepsze możliwości w zasięgu ręki. Kiedy postawimy na ofertę leczenia, mamy zapewnione indywidualne podejście czy późniejszą opiekę. Pełen profesjonalizm zapewniony jest naszym pacjentom w każdym przypadku.

Dzięki rozwojowi współczesnych metod leczenia zębów, stomatolodzy mogą oferować wykonywanie usług stomatologicznych na wysokim poziomie

 • Posted on: 7 July 2020
 • By: addmean
dziecko u stomatologa
Author: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Source: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Wizyta u stomatologa prawnie nigdy nie budzi dodatnich skojarzeń. Rzecz oczywista do domu wraca się z wyraźnie uzewnętrznioną ulgą, lecz nawet taka perspektywa nie jest w stanie złagodzić obaw połączonych z samą wizytą. A takie wizyty możemy podzielić na mniej albo bardziej stresujące i te, które wywołują wręcz obsesyjny strach.

Kim jest fizjoterapeuta i czemu jego pomoc jest tak konieczna? Kiedy należy skorzystać z tego typu usług?

 • Posted on: 2 July 2020
 • By: addmean
Gabinet fizjoterapii
Author: D'Arcy Norman
Source: http://www.flickr.com
Fizjoterapia to dział medycyny, który głównie zajmuje się metodami usprawniania pacjentów. Jej najistotniejszy cel to likwidacja procesów chorobowych, a również zapobieganiu przykrych następstw. To także przywracanie jak najbardziej kompletnej sprawności chorego, zagwarantowanie mu możliwości normalnego uczestnictwa w normalnym życiu. Stworzonych zostało dużo nowych technik, które gwarantują większą ilość możliwości leczenia, jednocześnie powstał również odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny.

Dlaczego w wielu sytuacjach w życiu należy skorzystać z pomocy psychologa.

 • Posted on: 14 May 2020
 • By: addmean
psychoterapia
Author: Sohel Parvez Haque
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób w którymś momencie swojego życia będzie miała różne kłopoty. Powodów tego może być mnóstwo, rodzinne kłopoty, stres w pracy czy zwyczajnie za szybkie życie sprawiają, że czasami człowiek może sobie przestać dawać radę ze swoją psychiką.

Zabiegi, które zdołają zmienić funkcjonowanie - jeśli kwestie intymne nas przerastają

 • Posted on: 28 April 2020
 • By: addmean
nietrzymanie moczu leczenie
Author: Alan Wolf
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach ludzie posiadają opcje użytkowania z najróżniejszych technologii, dzięki którym zwalczają dokuczliwe niedogodności oraz korygują komfort życia.

Czy jesień jest faktycznie tak depresyjna? Czy podczas jesieni pozostaje nam tylko melancholia i nuda?

 • Posted on: 28 April 2020
 • By: addmean
Smutna kobieta
Author: Kou Art
Source: http://www.flickr.com
Jesień to aura, która dużej liczbie osób kojarzy się negatywnie. Najwięksi pesymiści sądzą, iż kojarzy się ona z odchodzeniem. Podczas gdy jest to pora roku jak każda inna, która następuje cyklicznie i niesie ze sobą plusy i minusy.

Zbudować świat od nowa czyli dlaczego warto skorzystać z pomocy terapeuty?

 • Posted on: 15 April 2020
 • By: addmean
psycholog
Source: flickr.com
Kiedy chmury zasłaniają niebo, a dni kurczą się niemiłosiernie, niektórzy z nas zauważają, iżz każdą chwilą mniej rzeczy sprawia im przyjemność. Są obojętni wobec „rozwiązanych sznurówek”, melancholia i ciągłe, pesymistyczne myśli nie pozwalają normalnie funkcjonować. W końcu nie mają sił by wstać z łóżka by rozpocząć dzień. Depresja jest poważnym problemem, który objawia się przede wszystkim głębokim oraz długookresowym obniżeniem samopoczucia.

W jaki sposób uzdrowić naszą wewnętrzną energię oraz poprawić komfort życia? Czy niekonwencjonalne sposoby są efektywne?

 • Posted on: 1 April 2020
 • By: addmean
masaż energetyczny
Author: Chris F
Source: http://www.flickr.com
Nasze ciało jest mocno połączone z naszym umysłem i sferą ducha, dlatego jeśli duch jest chwiejny i spada nasz poziom energii życiowej to oddziałuje to na nasze ciało, które traci siły. Są jednak sposoby, by taki spadek sił witalnych i wewnętrznej energii zatrzymać i wyleczyć.

Problemy z trawieniem? - w jaki sposób sobie pomóc, aby zapewnić sobie zadowalające efekty?

 • Posted on: 8 March 2020
 • By: addmean
Dietetyczny posiłek
Author: with wind
Source: http://www.flickr.com
Trudności z trawieniem są dzisiaj często występującą dolegliwością. Przyczynia się do tego z pewnością częste spożywanie jedzenia w pośpiechu, łatwy dostęp do fast foodów i niezdrowej żywności, jak także nieodpowiednie nawyki żywieniowe. W jaki sposób sobie poradzić w takiej sytuacji?

Pages