Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jak najtaniej palić papierosy? Jakie istnieją na to sposoby? Czy opłaca się kupić tytoń oraz samemu zwijać papierosy?

  • Posted on: 4 March 2021
  • By: addmean
Palenie jest drogie, szczególnie jak mamy kolejne podwyżki opłat za akcyzę. Ceny papierosów wtedy rosną w zatrważającym tempie. Co możemy poradzić na to, aby nie wydawać zbyt wielu pieniędzy? Ktoś powie, że najlepiej rzucić palenia. No ale nie jest to tak proste. Więc jakie jest wyjście.

portret - zdrowie
Author: Adam Mirowski
Source: http://www.flickr.com
Najlepszą opcją mogą być skręcane papierosy, które można zrobić dzięki specjalnemu urządzeniu. Tego typu maszynki do robienia papierosów z każdym rokiem są wciąż bardziej popularne, co nie jest dziwne, ponieważ naprawdę dzięki temu można zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy - przenieś mnie do źródła. Jak wybrać najlepszy sprzęt? Najlepiej znaleźć trafikę, czyli sklep z wyrobami z tytoniu oraz akcesoriami dla palaczy. W większych miejscowościach nie powinniśmy mieć problemów, aby je znaleźć, gdyż nawet niektóre z kiosków prowadzą sprzedaż paczkowanego tytoniu.


Jednakże, jeśli w okolicy nie znajdziemy takiego sklepu to nic straconego, gdyż w internecie zamówimy potrzebne rzecz - maszynki, gilzy ale i filtry acetatowe.

Gdy masz chęć dowiedzieć się czegoś interesującego, to niezła strona (http://www.sklep.labempire.com.pl/zestawy-do-izolacji-dna-rna,2,11951) może pomóc Ci w tym. Na tej stronie odnajdziesz jedynie konkretne dane.

W tego typu sklepie rzecz jasna znajdziemy i tytoń. Są różne marki, rozmiary opakowań oraz smaki. Najbardziej istotne, by nie skupiać się na ilości i najniższej cenie. Najtańsze tytonie z pewnością nas rozczarują, bo są niesmaczne i bardzo ciężkie. Te najdroższe także nie są warte własnej ceny, no chyba, że jesteśmy smakoszami. Jak była już mowa, nie ma sensu kupować dużych ilości, bo tytoń szybko się wysusza oraz kruszy się, a w takiej sytuacji robienie papierosów z niego jest praktycznie niemożliwe. Na samym początku opłaca się nabyć paczkę stu gramową. Dobrze by była z zamknięciem strunowym, ponieważ po każdym użyciu łatwo będzie można ją zamknąć, co ma wpływ na jakość tytoniu.

Trzeba też wiedzieć, że nasze krajowe tytonie są tak samo dobre, jak te najbardziej znane, które rozpoznajemy z paczek klasycznych papierosów - sprawdź dodatkowe informacje. Niektóre z osób preferują skręcanie i w tym celu kupują bibułki, natomiast wygodniejsze okazują się gilzy. To papierosy niemające tytoniu w środku, już pozwijane, wraz z filtrem. Gilzy znajdziemy w bardzo niskich cenach, dlatego też najlepiej zakupić od razu duże opakowanie. Gdy jednak nie mamy pewności, iż będzie regularnie nabijać papierosy, to dobrze będzie kupić na spróbowanie mniejszą paczkę.