Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Boskie stopy

  • Posted on: 3 September 2019
  • By: addmean
Nazwa podologia pochodzi z greki: podos – stopa, logos – nauka. Jest to dziedzina leczenia absorbująca się badaniem wad, zdeformowań a także zaburzeń funkcji stopy. W naszym kraju wiedza podologiczna jest jeszcze niewiele rozpowszechniona.


szczupła sylwetka
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com


W poniektórych krajach Europy Zachodniej, podologia gliwice kwalifikowana jest już do fachowych profesji medycznych. Podolog samodzielnie rozpoznaje zmiany chorobowe na stopach po czym realizuje właściwe zabiegi, bądź zwraca pacjenta do właściwego lekarza specjalisty. Podolog Bytom wspiera swą profesją medyków dermatologów, doktorów ortopedów, doktorów ogólnych, przede wszystkim ściśle kooperuje z lekarzami diabetologami. Podolog przygotowany jest do profesjonalnej obsługi pacjentów z grup ryzyka, tj. cukrzycy, chorujący na krwawiączkę, bądź reumatycy.

Sądzisz, że ten materiał jest warty zainteresowania? Jeżeli tak, to niewątpliwie zaciekawi Cię również ta rekomendowana oferta, gdyż dotyczy zbliżonej tematyki.

Wywiad i badanie podologiczne zapewniają wczesne ujawnienie zagrożeń jak też skierowanie pacjenta do stosownego lekarza specjalisty, co zwiększa szansę zatrzymania dalszych chorobowych zmian, nie wyłącznie w obrębie stopy. Podolog jest kompetentną osobą, która dopomoże choremu w ścisłym wykonywaniu zaordynowań doktora dotyczących specjalistycznej pielęgnacji stóp.


Jeśli idzie o gabinet podologiczny Tarnowskie Góry, (świetny artykuł) badanie tam powinien zrealizować każdy, bowiem częstokroć nie uświadamiamy sobie, iż dolegliwości jakie czujemy są spowodowane uszkodzeniami stóp. Właśnie na stopach odnajdują się receptory organów całego organizmu stąd tak ważna jest troska o ich formę. Wizyta w gabinecie podologicznym zaczyna się od przeprowadzenia wywiadu na temat stanu naszego zdrowia.
Następnie stopy poddawane są szczegółowym oględzinom, w uzasadnionych przypadkach (dla przykładu cukrzyca) realizowane będą specjalistyczne badania. Po postawieniu oceny podolog zamyśla kurację oraz dobiera odpowiednie preparaty do pielęgnacji domowej.