Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jakie profesje szczycą się wyjątkowym zaufaniem Polaków?

  • Posted on: 6 February 2022
  • By: addmean
Niektóre profesje cieszą się wielkim poparciemludzi, a inne wzbudzają wstręt lubpodejrzliwość. W kraju oraz na świecie realizowane sąankiety, które sprawdzają stopień ufności ludzi doniektórych zawodów i na podium są strażacy. Natomiast pulę zwykle zamykają panowie politycy.

wyposażenie gabinetu
Author: kaex0r
Source: http://www.flickr.com
Strażacy i panie pielęgniarki to czołówka wśród zawodów cieszących sięnajwiększym poparciem Polaków, ale również na całym świecie. Nic dziwnego – strażacy ryzykują życie, a pielęgniarki wykonująbez dwóch zdań męczącą pracę. Może skalpel i lampa zabiegowa to nie ich pasja, ale ich udział w ratowaniu ludzkiego życia jest bezcenna (zobacz: tmcpolska.com.pl/175-lampyzabiegowe). Pielęgniarki charakteryzują się poparciem około 93% ludzi. Pozostałe dziedziny to między innymi ratownicy pogotowiaa także farmaceuci. Widocznie ludzie umieją odwdzięczyć się tym, którzy ratują nasze zdrowie. To o pracownikach ratownictwa, a jak z farmaceutami? Raczej trudno rzec, by troszczyli się o życia klientów, a raczej nie bezpośrednio. Farmaceutom ufamy, bowiem potrafią przeczytać pismo lekarzy, szanujemy ich wiedzę (farmaceuci wiedzą, co to jest na przykład koagulator, a ty wiesz?) i często zastępują nam lekarzy. Natomiast co do internistów, to są następni w kolejce. W Polsce około 80% obywateli wierzy medykom, co i tak jest zdaje się niezłym wynikiem, mając na uwadze wiedzę o tym, jak bardzo źle ocenia się się służbę zdrowia.Z innej strony bodajże gros ludzi zdaje sobie sprawę, że problemem nie są sami lekarze, ale system, w jakim przyszło im pracować - to jasne jak lampa operacyjna np: profesojonalna lampa operacyjna. Nic dziwnego, że lekarze wyjeżdżają do innych krajów, skoro mogą tam być zatrudnionym w ciekawszych warunkach i za lepsze wynagrodzenie. Podobnie pielęgniarki. Jeśli tak dalej będzie, w szpitalach zostaną tylko pacjenci. Pytanie jak zaufanie publiczne rozkłada się wobec konkretnych specjalizacji. Dentyści mogą mieć tarapaty – mało kto ich lubi.

Zaintrygował Cię nasz opis? Zajrzyj zatem do kolejnego zagadnienia i czytaj implanty wałbrzych dużo o ciekawiących Cię sprawach.

Inaczej ginekolog. Fotel ginekologiczny to niemal fotel psychologa, te dwa miejsca wiążą się ze sporą dawką zaufania i dotyczą bardzo osobistych kwestii(profesjonalny fotel ginekologiczny). Finisz zestawienia zamykają panowie politycy, księża i prawnicy. Nic nowego.