Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Rozstanie to nie jest najlepsze wyjście. W większości przypadków warto podjąć trud ratowania związku i zdecydować się na profesjonalną terapię u psychologa

  • Posted on: 1 June 2021
  • By: addmean
Szacunki mówią, że ponad trzydzieści procent zawartych małżeństw kończy rozwód. Niestety od wielu lat w tej materii utrzymuje się tendencja wzrostowa, a ludzie coraz częściej podejmują decyzję o ostatecznym rozstaniu zamiast walczyć o swój związek. Naturalnie zdarzają się sytuacje, w których nie ma najmniejszych szans na uratowanie małżeństwa, ale wiele rodzin mogłoby pokonać kryzys, gdyby małżonkowie podjęli odpowiednie kroki. Jednym z najefektywniejszych sposobów pracy nad związkiem jest terapia małżeńska. Jeszcze kilka lat temu ten rodzaj terapii uznawany był za coś wydumanego, zbytecznego, dziś na szczęście sposób jej postrzegania uległ wielkiej zmianie.
terapia małżeńska
Author: Cordell and Cordell
Source: http://www.flickr.com
Terapia małżeńska polega przede wszystkim na wykryciu problemów, które narastają w związku, niszcząc jego fundamenty i negatywnie oddziałując na codzienne życie małżonków ( przeczytać). Terapia powinna również ulepszyć sposób komunikacji między kobietą a mężczyzną oraz wskazać im, co ich łączy, jak ewoluowała ich relacja i jak pracować nad nią w przyszłości, by zapewniała im poczucie bezpieczeństwa i dawała satysfakcję. Co ciekawe terapia małżeńska jest świetną opcją nie tylko dla par, które przeżywają kryzysy i potrzebują do tego profesjonalnej pomocy, ale też dla ludzi troszczących o swój związek i budować z drugą osobą jeszcze większą bliskość.


Terapia małżeńska zazwyczaj zamyka się w kilkunastu spotkaniach. Jej długość zależy od rodzaju problemów, które starają się pokonać małżonkowie.

Zaciekawił Cię ten post? Pragniesz więcej? Wobec tego jesteśmy w witrynie (https://zdrowienastole.pl/) - należy kliknąć w poniższy link i przeglądać nowe wiadomości.

Rolą terapeuty jest wskazanie im możliwości ich rozwiązania bez krytykowania zachowania czy decyzji partnerów. Decydując się na udział w tego typu terapii, nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu ze znalezieniem odpowiedniego gabinetu. Jeśli chcemy, by podjął się tego doświadczony psycholog psycholog gdynia Warszawa i inne miasta mają nam co zaoferować - umówiłam się do psychologa w Warszawie.