Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Czy inwestowanie kapitału to ryzyko czy szansa?

  • Posted on: 3 March 2022
  • By: addmean
Giełda to obszar gdzie spotykają się ze sobą tysiące a może i miliony ludzi biznesu. W przyrodzie nie ma nic za darmo. Gdy pragniemy osiągać zyski dzięki inwestowaniu, musimy posiąść wiedzę na temat jak inwestować oraz zgłębić umiejętność tolerowania niebezpieczeństwa.


Aby zgłębić tę umiejętność musimy nie tylko nauczyć się rozumieć zagrożenie związane z inwestowaniem ale też z pozytywnym skutkiem to ryzyko obniżać. Chodzi o pojmowanie przyczyn, dla których ulokowane środki finansowe mogą okazać się niewypałem. Lokowanie na rynku obrotu papierami wartościowymi związane jest z różnorodnymi rodzajami zagrożenia.

Niepewność może pojawić się wtedy gdy firma, w którą inwestujemy, nie osiąga zysków takich jakich oczekujemy. W ekstremalnym przypadku może pojawić się niebezpieczeństwo niewypłacalności.
napływ gotówki
Author: Tax Credits
Source: http://www.flickr.com
Gdy chcemy się przed tym obronić wystarczy powierzyć swoje pieniądze spółce o płynności finansowej i porządnych podstawach. Wynik rozumowania nasuwa się prosty i na pytanie w co inwestować? odpowiemy w pewną firmę a także firmę o zdrowej podwalinie, która będzie wypracowywała zyski. Odmiennym ryzykiem są wahające się stopy procentowe mające zasadniczy wpływ na rynek zarówno obligacji jak i akcji a równocześnie na koszt naszej inwestycji w fundusze inwestycyjne.

Zależność jest też taka, że im niższe koszty kapitałowe, tym niższe kredyty a w rezultacie - klienci mają więcej środków do wydawania. Jeśli chodzi o podwyższenie kosztów kapitałowych to jest on groźny dla firm, które już podjęły w bankach zobowiązania.


Firma będzie musiała spłacać większe oprocentowanie a to z kolei odbije się na przychodach. Wysoki kapitał z powodzeniem zniechęci firmę do zaciągnięcia kolejnych kredytów na postęp technologiczny spółki. Firma taka staje się mniej intratna i wówczas jej akcje spadają.

Jeśli spodobał Ci się wpis, który w tym momencie czytasz, to z pewnością zabsorbuje Cię też ten tekst. On również opisuje pokrewny temat.

Abyśmy mogli w odpowiednim momencie odpowiedzieć na ekonomiczne zmiany i efektywnie się obronić przed ryzykiem stóp procentowych musimy śledzić prognozy kosztów kapitałowych i decyzje Narodowego Banku Polskiego. Opracował