Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Dobry kardiolog zasugeruje Ci, co robić, aby zachować serce w idealnej kondycji na długie lata

  • Posted on: 9 May 2022
  • By: addmean
To bez wątpienia jeden z najważniejszych mięśni naszego ciała. Gdyby nie jego praca krew nie mogłaby docierać do komórek.


bezpieczeństwo
Kardiolog
Author: BMiz
Source: http://www.flickr.com


Niestety w dobie XXI wieku na serce czyha mnóstwo niebezpieczeństw. Stres, zła dieta, długie godziny spędzone za biurkiem – wymieniać można bez końca. Co z tego wynika? Niejeden kardiolog Kardiolog alarmuje: z roku na rok rośnie liczba ludzi walczących ze schorzeniami wieńcowymi. Jak ich uniknąć? Przede wszystkim powinniśmy zadbać o swą sylwetkę i zrzucić zbędne kilogramy. otyłość jest jednym z głównych powodów powstawania miażdżycy, nadciśnienia oraz znacząco potęguje ryzyko pojawienia się wylewu mózgu. Nie zapominajmy o jednej „starej,” powszechnie znanej prawdzie: ruch to zdrowie - tutaj.

Jeśli chcesz poczytać więcej, istnieje oryginalna publikacja (https://medimix.pl/dezynfekcja-duzych-powierzchni) o takiej samej tematyce, którą trzeba obejrzeć. To idealny moment zatem zrób to!

Przekuwajmy słowa w czyny codziennie. Następną nader istotną kwestią są bezsprzecznie uzależnienia. Palenie papierosów wywiera negatywny wpływ na wydolność płuc. Ogranicza albowiem ich zdolność do wymiany gazowej. Paczkę Malboro opłaca się zastąpić owocami, w szczególności zaś jagodami.


Czemu? Zawierają one duże ilości flawonoidów. Związki te pełnią funkcję „strażnika” naszego układu sercowo-naczyniowego. „Bronią” lipidy przed utlenianiem oraz rozszerzają ściany naczyń.