Leki a finanse

Zakładając prywatną firmę warto pomyśleć o kooperacji z księgowym

 • Posted on: 16 January 2021
 • By: addmean
rachunki
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com
Obecnie gro osób kusi się na zakładanie własnej firmy. Jest to niesłychanie pozytywne zjawisko, które sprzyja postępowi gospodarki całego państwa. Nie można jednakże ukryć, iż z otwieraniem firmy kojarzy się mnóstwo aspektów prawnych, jakie nie raz odstraszają wiele ludzi. Nie ulega wątpliwości, że trzeba się z nimi rozprawić, żeby zdołać legalnie prowadzić firmę i jest sporo sposobów, które są świetną pomocą dla początkujących biznesmenów.

Myślisz, w co najlepiej inwestować pieniądze? Przyjrzyjmy się dzisiaj obligacjom!

 • Posted on: 11 January 2021
 • By: addmean
przychody
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com
Obligacje zwykle nie kojarzą się większości ludzi z dobrym pomysłem na lokowanie zaoszczędzonych pieniędzy. Jeżeli Ty także tak sądzisz, wtedy bez wątpienia musisz zapoznać się z naszym artykułem okazuje się bowiem, iż w współczesnych czasach obligacje to właściwie jedyna rozsądna forma zainwestowania zaoszczędzonych pieniędzy - sprawdź sam, jakie są zalety takiego rozwiązania i dlaczego jest ono zdecydowanie lepsze od innych!

Szkolenia BHP dla pracowników - jak je organizować, aby nie przepłacić?

 • Posted on: 9 January 2021
 • By: addmean
coca cola reklama na budynku
Author: Donald Lee Pardue
Source: http://www.flickr.com
Przyjmując nową osobę do pracy musisz załatwić wiele wszelkiego rodzaju formalności, a wśród nich między innymi zagwarantować jej szkolenie z zakresu BHP. Jeśli nie masz swojego człowieka, który organizuje tego typu szkolenia, wtedy powinieneś zainteresować się szkoleniami organizowanymi przez firmy zewnętrzne.


Zorganizowanie szkolenia

Coroczne rozliczeniaz Urzędem Skarbowym

 • Posted on: 20 December 2020
 • By: addmean
program pit 2017
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Za rozrachunek z fiskusem należałoby zabrać się od razu po zdobyciu od pracodawcy pit 11. Jakkolwiek posiadamy na to jeszcze dużo czasu, jednak lepiej nie wyczekiwać na ostatnią chwilę, zwłaszcza gdy spodziewamy się zwrotu podatku.


Jeżeli w ciągu ostatniego roku pracowaliśmy w paru miejscach, musimy skompletować zaświadczenia od każdych pracodawców.

Masz dochód? Pamiętaj o rozliczeniu z Urzędem Skarbowym

 • Posted on: 19 December 2020
 • By: addmean
podatek
Author: Wilson Hui
Source: http://www.flickr.com
Obowiązujące na terenie Polski prawo podatkowe nie pozostawia najmniejszych nawet wątpliwości – każdy, kto w danym roku podatkowym pracował legalnie i osiągał dochód ma zobowiązany jest do złożenia zeznania podatkowego. Tyczy się to nawet tych osób, które osiągnęły tak zwaną kwotę wolną od podatku. One także mają obowiązek złożyć w Urzędzie Skarbowym odpowiedni formularz PIT. Obecnie dobrze jest pamiętać, że można to zrobić za pośrednictwem Internetu.

Czy warto pożyczać pieniążki pod zastaw nieruchomości?

 • Posted on: 16 December 2020
 • By: addmean
firma - migawka
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
Jeśli postawisz dom, możliwość mieszkania w nim nie będzie jedyną korzyścią z inwestycji. Mienie nieruchome zapewni także zaciągnięcie pożyczki hipotecznej o niższym oprocentowaniu niż pożyczka konsumencka.


Większa część banków oferuje kredyty hipoteczne (albo tak zwany kredyt niecelowy) pod warunkiem ustanawiania hipoteki na posiadłości.

Jakie są sprawdzone oraz skuteczne sposoby na pozyskanie pieniędzy na rozwój swojego biznesu.

 • Posted on: 13 December 2020
 • By: addmean
aplikacje
Source: pixabay.com
Przed wielu laty na pozycję rynkową trzeba było pracować naprawdę długo, i wcale nie można było być pewnym, że to się uda. Aktualnie możliwości są zupełnie inne, niektórym wystarczy zaledwie parę lat na to, żeby osiągnąć światowy sukces i zdobyć olbrzymi majątek.

Archiwizacja dokumentów księgowych jest bardzo istotna

 • Posted on: 11 December 2020
 • By: addmean
Biznesmen
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Posiadanie przedsiębiorstwa wiąże się z wieloma różnorakimi sprawami
Jeśli mamy własną firmę, to musimy sobie zdawać sprawę, że do zapamiętania mamy bardzo wiele, ważnych kwestii. Nie możemy się spóźniać z żadnymi wypłatami, nie tylko tymi na rzecz podwładnych, lecz także przeróżnych instytucji. Co więcej musimy zaznaczyć, jak trzymać wszystkie dokumenty, tak aby bez kłopotu mieć szansę do nich trafić, nawet jeżeli będziemy ich potrzebować za parę lat.

Ciekawa oferta kont dla studenta

 • Posted on: 7 December 2020
 • By: addmean
Finanse studenta
Author: Ed Yourdon
Source: http://www.flickr.com
Teraz każda osoba potrzebuje posiadać nowoczesne konto bankowe. Czas w którym dana osoba zakłada pierwsze konto systematycznie ulega skróceniu. Atrakcyjne konto dla dzieci lub konto dla młodzieży do obecnie niemal standard. Przy załatwianiu wielorakich powszednich kwestii coraz istotniejszą rolę odgrywa mobilność i uniwersalność, w znacznym stopniu spełniana przez znaczne możliwości. Jak jednak najlepiej wybrać takie konto, aby potem nie żałować nigdy swojego wyboru?

Jak uniwersytety kształcą przyszłych pedagogów i dlaczego tak ważnym punktem jest dla nich sposób pracy z dzieckiem upośledzonym

 • Posted on: 2 December 2020
 • By: addmean
Studentka
Author: mosaic36
Source: http://www.flickr.com
Teraz olbrzymią wagę przywiązuje się do odpowiedniego i jak najlepszego wykształcenia dzieci. Powyższy fakt potwierdzają przykładowo liczne reformy systemu edukacji przeprowadzane przez kolejne rządy.

Na czym polega coaching i szkolenia sprzedażowe i do czego służą w biznesie?

 • Posted on: 2 December 2020
 • By: addmean
coaching
Author: www.istockphoto.com
Source: www.istockphoto.com
Potrzeba Ci szkoleń personalnych? Prowadzisz projekt i nie wiesz jak zastosować swój potencjał, a może jesteś menagerem i kierujesz grupą ludzi? Jeśli tak to przekonaj się co to jest coaching!

Coaching przeprowadzany jest z powodzeniem w wielu miastach naszego kraju.

Pages