Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

To, co powinien wiedzieć chory, jaki poddaje się operacji usunięcia zaćmy.

  • Posted on: 3 August 2021
  • By: addmean
To, co musi wiedzieć chory, jaki poddaje się zabiegowi usunięcia katarakty umieszczone pozostało w tym tekście. Dlatego, jeżeli ktoś właśnie szykuje się do takiego zabiegu to powinien orientować się, iż rozsądnie będzie, gdy zapozna się z jego ustaleniami. Naturalnie, na pewno o wszystkim zostanie również poinformowany przez swojego lekarza prowadzącego, jednak tekst tego typu jak ten skierowany jest nie tylko dla pacjentów, ale dla ich bliskich. Jeśli już albowiem zostanie podjęta decyzja o skierowaniu pacjenta do zabiegu to uczestniczyć będzie w tym de facto cała rodzina. Po pierwsze wobec tego, już na długo przed datą zabiegu chory powinien o siebie dbać. Nie będzie mógł zapominać o tak podstawowych kwestiach jak zachowanie higieny oczu, lub kontrola ciśnienia. Powinien zrobić te badania, jakie niezbędne będą przed operacją, by dobrze mógł zostać wykonany wywiad lekarski. Jeśli to będzie dopilnowane to nie zostanie nic innego jak skierować się do szpitala na zrobienie operacji.


soczewka
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Wszystkie operacje zaćmy wykonywane pozostają według określonego procederu. Po znieczuleniu oka wykonane jest mikrocięcie o szerokości dwóch mm, a za pomocą specjalnej pęsety pozostaje odchylona przednia komora oka. () To ułatwia dostępność do zmętniałej soczewki. Ta soczewka jest usuwana, ponieważ straciła swoją przejrzystość i jest wadliwa. Rozdziela się ją na drobne części i usuwa przy pomocy urządzenia ultradźwiękowego. Wówczas czyści się również tylną komorę oka. Potem zakłada się nową soczewkę - ciekawa historia. Wykonuje się parę małych nakłuć w celu domykania mikrocięć i zabieg się kończy. Aktualnie kataraktę usuwa się przy pomocy bezbolesnej metody i nawet po kilku godzinach od przeprowadzenia zabiegu pacjent może być wypisany do domu, jeżeli tylko nie będzie najmniejszych powikłań. Osoby, które podejrzewają u siebie zaćmę muszą wobec tego jak najprędzej zgłaszać się do lekarza, bo przez to możliwe będzie stosowanie u nich optymalnego leczenia.


oko
Author: Nithi Anand
Source: http://www.flickr.com
Każdy pacjent powinien być szczegółowo poinstruowany przez lekarza prowadzącego o tym, w jaki sposób powinien się zachować przed przeprowadzeniem zabiegu. Zobowiązany jest też zmienić swój tryb życia, a rezultaty leczenia będą lepsze.

Przechodząc do sedna kwestii - ta proponowana strona (https://terapiamanawa.pl/) prezentuje trochę inny punkt widzenia na tę problematykę, niż to zostało napisane w tekście, który w tym momencie przeglądasz.

Katarakta to choroba, którą można wyleczyć, jednak należy zachowywać się odpowiedzialnie w czasie leczenia.