Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób skutecznie szukać zatrudnienia?

  • Posted on: 6 May 2022
  • By: addmean
Przed rozpoczęciem poszukiwania zatrudnienia wskazane jest zastanowić się nad tym: jak szukać pracy najskuteczniej? Kto może nam w tym pomóc? Szukając zatrudnienia korzystaj z wszelkich dostępnych możliwości. Nawet, jeżeli przez jakiś czas nie będziesz odnosić sukcesów, nie załamuj się. Aktywnie poszukując pracy zdobywasz przecież cenną wiedzę o wymaganiach chlebodawców, o toku rozmów kwalifikacyjnych, albo na przykład uczysz się skutecznej autoprezentacji. W końcu na pewno się uda!

By
certyfikat ze szkolenia
Author: Leadnow Canada
Source: http://www.flickr.com
wyszukiwanie pracy było skuteczne, trzeba od razu na samym początku przyjąć przynajmniej trzy założenia: Poświęcę na to sporo czasu. Zależność jest prosta, im sporzej czasu "ulokujemy" w czynności powiązane z szukaniem zatrudnienia, tym rychlej ją znajdziemy. Jeżeli w okresie poszukiwania pracy nie jesteśmy nigdzie indziej zaangażowani, warto sobie powiedzieć, iż na szukanie pracy przeznaczamy dniówkę roboczą. Nie ma powodów, żeby pracować nad poszukiwaniem zatrudnienia krócej, niż będziemy pracować, gdy już ją zdobędziemy. Jeżeli mamy już pracę, lecz chcemy ją zmienić, wskazane jest sobie określić limit czasu jaki na to określimy. Będę działać systematycznie. Będę wykorzystać wszelakie dostępne sposoby, które zapewnią mi zdobycie pracy.
cv
Author: César Santiago Molina
Source: http://www.flickr.com


Przed posłaniem aplikacji musimy za każdym razem niezwykle uważnie przeczytać ogłoszenie oraz odnieść zawarte w nim informacje do własnego doświadczenia. Miej na uwadze, że 90 procent aplikacji wysyłanych do przedsiębiorstw przez wyszukujących pracy nie odpowiada wymaganiom wymienianym w ogłoszeniach rekrutacyjnych. Oznacza to, iż wyłącznie 10 % nadesłanych kandydatur jest branych pod uwagę w toku rekrutacji
.
W ogłoszeniach raczej nie powinna być oznaczona preferowana płeć czy wiek potencjalnego pracownika, albowiem może być to postrzegane jako dyskryminacja. Pracodawcy nierzadko umieszczają podobne wiadomości "pomiędzy wierszami" - starczy zwrócić uwagę na odmianę w której użyto jego nazwy, na przykład księgowa, nie księgowy.

Ten post, to niezwykle interesujący materiał? Jeśli też tak uważasz, to kliknij na odmienny wątek, a polecana treść (https://www.traple.pl/2020/02/17/ip-box-dla-programistow-wspolpracujacych-w-ramach-umow-b2b/) sprawdzi się tu niezwykle.

Zwróć uwagę na wymagania zawarte w ogłoszeniu, na przykład czy posiadasz wymagany certyfikat kompetencji zawodowych - dostępne folie samoprzylepne.

Zwykle w ogłoszeniach pojawia się wiadomość na temat umiejętności "będących dodatkowym atutem" (może być to dodatkowy język obcy, obsługa danego programu komputerowego albo odbyty kurs na wózki widłowe - zarezerwuj miejsce w kursie na wózki widłowe). Idzie o to, żeby nie zniechęcić należytych specjalistów, jacy na przykład biegle posługują się angielskim, jednakże nie znają za to języka niemieckiego. Rzadko umiejętności owe są przesądzające, lecz bez wątpienia pomagają.