Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jak wyposażyć domową apteczkę? - co musi tam być

  • Posted on: 29 October 2019
  • By: addmean
Domowa apteczka musi być wyposażona w odpowiedni komplet panaceów, ziół i materiałów opatrunkowych. W celu łatwego odszukania potrzebnego lekarstwa, zawartość apteczki należy podzielić na kilka części. Miej dostępne, w wyższym stopniu zabezpieczone powinny być specyfiki do użytku wewnętrznego, w następnej kolejności medykamenty do użytku zewnętrznego.
Natomiast środki jak też materiały opatrunkowe winny się znajdować w miejscu bez trudu dostępnym, pod ręką. Na farmaceutyki stale przyjmowane przez któregoś z domowników powinno być w apteczce wydzielone miejsce.
leki
Author: Ly Thien Hoang (Lee)
Source: http://www.flickr.com
Apteczka domowa winna być odpowiednio zabezpieczona przed maluchami. Wolno w niej przechowywać tylko leki czytelnie opisane: nazwa leku, zastosowanie, termin ważności a także dawkowanie. Nie powinno się gromadzić nadmiernie dużej liczby specyfików. Specyfiki trzeba przechowywać w ich własnych, oddzielnych pojemnikach. Nie wolno ich przelewać czy przesypywać. Wieczko każdego pojemniczka musi być dokładnie zamknięte. Zapobiegnie to procesowi wietrzenia oraz psucia się leków. Wszystkie medykamenty powinny być przechowywane w ciemnych miejscach, ponieważ światło powoduje psucie się specyfików i obniża skuteczność ich działania. Powinniśmy zwrócić uwagę na instrukcję gromadzenia leków. Poniektóre muszą być gromadzone w szczególny sposób.
apteczka w domu
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com
Zawartość apteczki musimy sprawdzać parokrotnie w ciągu roku. Jeżeli np. tubka z maścią jest podziurawiona, a od chwili otwarcia kropli do oczu (zweryfikuj plastyka powiek warszawa na dziegielewska.eu!) upłynęło 28 dni, trzeba je zamienić na nowe. Musimy unikać gromadzenia medykamentów. W apteczce domowej mogą być tylko lekarstwa podawane w ramach doraźnej pomocy, w wypadkach typowych, a więc takich, w których nie ma wątpliwości, w jaki sposób medykament podać.


Przynależą do nich farmaceutyki: znieczulające, tabletki od bólu głowy, przeciwgorączkowe, przeciwgrypowe, syropy przeciwkaszlowe, używane w bólach gardła, używane w bólach skurczowych brzucha, żołądkowe, lokomocyjne, kropelki do oczu.
Inną część apteczki domowej trzeba przeznaczyć na środki do dezynfekcji otoczeń małych otarć, na przykład woda utleniona środki wykorzystywane w stłuczeniach, medykamenty używane w profilaktyce i leczeniu ran np. Octenisept, zobacz - więcej szczegółów.
Osobno wydzielone muszą być leki stosowane na stałe, na przykład Therm line fast (suplement diety obejmujący unikatową mieszankę komponentów roślinnych, jaka przyspiesza metabolizm). Warto zapoznać się z bardziej szczegółowym opisem: Ceneo.pl.