Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jak działać, gdy okaże się, iż mamy zaćmę? powinniśmy w takim momencie zdecydować się na operację

  • Posted on: 22 May 2020
  • By: addmean
Zaćma to zmętnienie normalnie przezroczystej soczewki. Jak wiemy, ta część naszego oka skupia światło na siatkówce, a zmiany na jej powierzchni, jak wspomniana wyżej choroba – pogarszają proces widzenia. Ta choroba rozwija się powoli wraz z wiekiem, jest tak jednak, że pojawia się nagle. Zaćma jest bardzo powszechna u ludzi po 60. roku życia, objawia się aż w 60% populacji w tym wieku.

Zaćma
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.
Całe szczęście możliwa jest operacja zaćmy. Poleca się ją osobom, które utraciły wzrok, albo mają symptomy choroby. Jednak, jeżeli pacjent skarży się na inne schorzenia, które zaburzają widzenie to okulista powinien odradzić operacje. Operacja na zaćmę nie zajmuje długo, jest to około 30 minut, a w czasie jej trwania podaje się leki uspokajające, które obojętnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Wyróżniamy trzy podstawowe techniki zoperowania zaćmy. Pierwszym z nich jest fakoemulsyfikacja.Jest to najpopularniejsza z metod. W okolicy rogówki robi się niewielkie nacięci za pomocą mikroskopu wykorzystywanego przy tego typu operacjach. Do oka wpuszcza się sondę USG, wykorzystuje ona drgania ultradźwiękowe w celu rozpuszczenia zamglenia. Kiedy zaćma jest usunięta wprowadza się sztuczną soczewkę. Następnym typem jest zewnątrztorebkowa operacja zaćmy.

Nie czekaj już - zweryfikuj propozycję (https://www.e-herbata.pl/herbaty-czarne-c-15.html), którą dla ciebie przygotowaliśmy. Uwzględniliśmy wszystkie oczekiwania naszych konsumentów!

Jest stosowana dość często w zaawansowanych przypadkach zaćmy - Centrum Lekarskie ALFA.

Robi się większe nacięcie, by wada mogła być usunięta w całości. Następnie wstawia się sztuczną soczewkę. Operacja wymaga większego szycia, jest to robione po to, aby zamknąć powstałą dużą ranę. Proces zdrowienia trwa dość długo, natomiast zabieg wymaga środków znieczulających. Następnym z rodzajów jest wewnątrztorebkowa operacja zaćmy.

Przeglądnij naszą podstronę. Masz szansę przeczytać tam następne ciekawe wpisy. Zatem kliknij, aby zobaczyć więcej wiadomości na zbliżony temat.

Nacięcie mamy tu znacznie większe niż we wcześniejszej metodzie. Wyjmuje się całkowicie soczewkę, jak i otaczające ją części.
Badanie u okulisty
Author: iStock
Source: iStock
Soczewka powinna być wszczepiona w innym miejscu, najlepiej naprzeciwko tęczówki. Podczas zabiegu w miejsce naturalnej soczewki wszczepia się sztuczną. Soczewki tego rodzaju często wstawiane są na stałe, nie wymagają przy tym konserwacji lub obsługi. Zabieg robi się w znieczuleniu miejscowym. W trakcie operacji na sali może być wiele osób z personelu medycznego. Jak operacja nie sprawia silnego bólu, to potrzeba tylko niewielkich ilości środków uśmierzających ból. Operacja trwa niecałe pół godziny.