Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Niebezpieczeństwa i zagrożenia które wynikają z nadwagi, jaką ma bardzo liczna część naszego społeczeństwa.

  • Posted on: 2 July 2020
  • By: addmean
Lekarze od wielu lat alarmują, że nasze społeczeństwo ma więcej problemów z otyłością. Będzie to dotyczyć w zasadzie wszystkich, i dzieci i dorosłych, szczególnie wśród młodych ludzi będzie to stanowić duży problem. Młode osoby, które w tym wieku nabędą niepotrzebnych kilogramów w dorosłym życiu będą mieć duże problemy z ich pozbyciem się. Jest wręcz odwrotnie, im ktoś jest starszy, tym ma mniej motywacji i siły do tego, aby zacząć nad sobą pracować.

Dietetyk
Author: Good Food
Source: Good Food
A zbyt duża waga będzie za sobą niosła mnóstwo zagrożeń zdrowia, przede wszystkim będzie narażony układ sercowo-naczyniowy. Przy powiększonej masie ciała o dwadzieścia procent ryzyko miażdżycy i nadciśnienia rośnie aż ośmiokrotnie, znacznie większa jest również częstotliwość pojawiania się zawałów i udarów. Duża waga ma również ogromny wpływ na cukrzycę, ogranicza efektywność układu oddechowego oraz prowadzi do kłopotów z narządem ruchu.

Jeśli czytany artykuł totalnie Cię wciągnął, to kliknij na inny pełny tekst, który też ma zbliżone informacje na prezentowany temat.

Dlatego też w interesie każdego, kto ma za dużo kilogramów powinno leżeć ograniczenie wagi swojego ciała do bezpiecznej wysokości.

Podstawową przyczyną problemów z nadwagą jest nieodpowiednia dieta. W nielicznych przypadkach nadwaga wynika z jakiś poważnych schorzeń, a dużo częściej są to zwyczajnie błędy i zaniedbania w codziennych posiłkach. Za duża liczba słodkości, gazowanych napojów i różnych przekąsek będą powodować niezauważane zwiększenie wagi ciała.

Najlepszą metodą na kontrolowanie swojej wagi będzie zrezygnowanie z tych wszystkich produktów, a na to miejsce spożywanie nabiału, owoców i warzyw. Jeżeli ktoś nie będzie wiedział, jak się zabrać za ułożenie jadłospisu, to na pewno może mu w tym pomóc jakiś dobry dietetyk (przykład dietetyka w Szczecinie). W większych miastach, przykładowo takich jak Kraków, Wrocław, Warszawa czy Szczecin bez większych problemów powinno się udać znaleźć dobrego specjalistę, który pomoże w rozwiązaniu problemu. Podczas odchudzania niezwykle ważna jest jedna sprawa, a mianowicie regularność.

Jeśli szukasz interesujących wiadomości na przedstawiany temat, to z pomocą przyjdzie Ci ta polecana strona, na której odnajdziesz wiadomości, które Cię zaciekawią.

Nie da się bezpiecznie schudnąć i następnie kontrolować wagę bez dłuższego okresu systematycznego odżywiania i całkowitej zmiany złych nawyków.