Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jak skutecznie dochodzić swych praw przed odpowiednim sądem, w przypadku popełnienia błędu przez lekarza prowadzącego?

  • Posted on: 16 March 2022
  • By: addmean
Dużo osób sądzi, że niewątpliwie nie ma żadnych szans na odszkodowanie w przypadku dopuszczenie się błędów przez lekarza. Sądzą przy tym, że nie istnieje takie określenie jak: odpowiedzialność karna lekarza. Na szczęście ci ludzie są w dużym błędzie. Bowiem każdy może dochodzić swych praw odpowiednim sądem w sytuacji stwierdzenia popełnienia wykroczenia. Lekarskimi błędami zazwyczaj zajmuje się sąd lekarski prawnik przygotowuje akt oskarżenia. Właśnie na tego typu podstawie jest prowadzone dochodzenie, które ma ustalić jakiego typu przestępstwa lub wykroczenia mógł dopuścić się dany lekarz.

lekarze podczas operacji
Author: Phalinn Ooi
Source: http://www.flickr.com
Jest wiele różnych paragrafów i rodzajów wykroczeń. Każdy lekarz może przecież popełnić błąd diagnostyczny, czyli niepoprawnie rozpoznać chorobę i stan pacjenta. W konsekwencji może pojawić się kolejny błąd terapeutyczny. Niewłaściwa diagnoza jest w stanie bowiem doprowadzić do niewłaściwego leczenia. W takiej sytuacji samopoczucie pacjenta zamiast ulec poprawie może ulec znacznemu pogorszeniu. Lekarz może również popełnić techniczny błąd, a więc nienależycie zrobić operację ewentualnie różne zabiegi.

Wszystkie te błędy rozpatruje odpowiedni sąd lekarski prawnik prawnik prawo autorskie (na przykład ten) natomiast jest pośrednikiem pomiędzy poszkodowanym pacjentem a wielką państwową instytucją. Warto więc korzystać ze świadczeń profesjonalisty, który znakomicie orientuje się w przepisach prawnych i jest w stanie na tego typu podstawie odpowiednio pokierować sprawą. Zwykły człowiek z całą pewnością zgubi się wśród tak skomplikowanych przepisach. Nie powinno się jednak rezygnować z dochodzenia przed sądem swych praw. Oczywiście koniecznie trzeba mieć ważny powód, by domagać się zadośćuczynienia od lekarza, który dopuścił się różnych zaniedbań.Odpowiedzialność karna lekarza (kancelaria Magdalena Gąsior) poprawnie działa w przypadku jednoznacznego stwierdzenia popełnienia błędów. Nie powinno się zatem bezpodstawnie skarżyć lekarza, tylko na podstawie własnych negatywnych odczuć. Prawo także działa na korzyć lekarza. I jeśli działał on zgodnie z aktualnymi normami oraz w zgodzie ze swym stanem wiedzy i mimo to nie udało mu się uratować pacjenta, to z pewnością nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Jedynie w przypadku świadomego popełnienia różnych błędów lub zaniechania pewnych działań lekarz może zostać ukarany.