Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Dolegliwości XXI wieku – kłopoty z oczami. W jaki sposób im zaradzić?

  • Posted on: 11 August 2021
  • By: addmean
Znajdujemy się w czasach, w których duża część społeczeństwa boryka się z problemami ze wzrokiem. Jest tak dlatego, iż duża część nas pracuje dużo czasu przed komputerem. Do najpowszechniejszych dolegliwości należą zaczerwienienie oczu, suchość czy też podwóje widzenie.


Obecnie powstało określenie, które wskazuje na wyżej wypisane dolegliwości, brzmi ono Computer Vision Syndrom. Bardzo dużo osób, której praca powiązana jest komputerem skarży się właśnie na pieczenie oczu. Objawy te łatwo załagodzić, aktualnie we wszystkich aptekach można zakupić kropelki nawilżające oczy. Komplikacje związane z oczami usuwane są również za pomocą okularów.

Zainteresował Cię nasz wpis? Więc zapraszamy Cię - zajrzyj na następną witrynę i dokonaj oceny naszych opisów. W przypadku jakiś wątpliwości - zwróć się do nas!

Niestety występują również choroby, których nie usunie się używając łagodne sposoby. Najczęstszym skutkiem długiej pracy z komputerem jest suchość oczu i ich podrażnienie.
badanie okulistyczne
Source: pixabay.com
Przypadek ten związany jest z częstotliwością mrugania. Podczas pracy przed laptopem mrugamy znacznie rzadziej niż jest to zalecane. Podobne symptomy wywołuje u nas pobyt w miejscach z klimatyzacją.
okulary
Source: pixabay.com

Suchość oczu, ich pieczenie to nie jedyne problemy z jakimi walczą ludzie pracujący przed laptopem.


Jedną z poważniejszych chorób jest tak zwana starczowzroczność, czyli problemy z widzeniem oraz pogorszenie się widzenia na bliskie odległości. (Zobacz więcej: objawy starczowzroczności). Problem ten można skorygować użwyjąc odpowiednich okularów.Zwykle z problemem tym walczą pacjenci w wieku 40 lat.
Czasem zdarza się jednakże, iż okulary nie są wystarczające i niezbędna jest interwencja lekarza. W takiej sytuacji należy skorzystać z bardziej inwazyjnych sposobów. Do takich należy witrektomia, czyli operacyjny zabieg okulistyczny, polegający na pozbyciu się wszelkich składników patologicznych, które znajdują się w ciele szklistym oka.
Przy takich operacjach sporo pacjentów przejmuje się ich ceną. By zweryfikować koszt takiej operacji wystarczy wystukać w sieci frazę witrektomia cena. Koszt faktycznie jest bardzo wysoki, jednakże jeśli chodzi o zdrowie nie należy oszczędzać, szczególnie jeśli chodzi o dolegliwości dotyczące oczu.