Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Na czym polega odpowiedzialność cywilna medyka? Ważne wiadomości

  • Posted on: 4 September 2019
  • By: addmean
Każdy medyk, niezależnie od tego którą pracę wykonuje, zdoła ponieść odpowiedzialność cywilną i prawną za błędy w sztuce leczniczej, jakie zostały spowodowane jego własnymi działaniami. Niekiedy odpowiedzialność taką może ponieść także za błędy personelu lekarskiego. Odpowiedzialność prawna i cywilna doktora wynika z wielu rozmaitych regulaminów, na przykład z prawa karnego albo także z ustawy o pracy lekarza.


lekarz
Author: KOMUnews
Source: http://www.flickr.com
Odpowiedzialność cywilna lekarza polega na rekompensacie majątkowej za szkody oraz uszczerbki na zdrowiu, wynikłe na rezultat popełnionego błędu. Odpowiedzialność majątkowa za krzywdę ma zwłaszcza znaczenie kompensacyjne, co znaczy, że ma na celu wyrównanie, zrekompensowanie uszczerbku na zdrowiu fizycznym albo umysłowym pacjenta. Jeśli pacjent ogłosi popełnienie błędu lekarskiego, zdoła wystąpić o rentę, pojedyncze naprawienie szkody albo zadośćuczynienie finansowe względem doktora czy też danego szpitala.

Poszukujesz ekstra wiadomości, żeby rozszerzyć swą wiedzę na ten temat? Zachęcamy do kolejnego tekstu. Odnajdziesz go na portalu (www.szpitalpodolany.pl/) pod linkiem.Lekarz ponosi odpowiedzialność cywilną o ile wyrządził ruch niedozwolony, i także jeżeli nie wykonał poprawnie swoich obowiązków, co przywiodło do zaniedbania oraz do popełnienia błędu leczniczego. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z odpowiedzialnością deliktową, a w drugim z odpowiedzialnością kontraktową. Jeżeli mamy do czynienia z odpowiedzialnością deliktową, wtenczas pacjent ma upoważnienie dochodzić wyrównania szkody od doktora. W wypadku odpowiedzialności kontraktowej, pacjent musi dowieść, że odniósł stratę z winy doktora wskutek nie wywiązania się poprzez lekarza z umowy zawartej z pacjentem.

Nie czekaj już - zweryfikuj propozycję (http://www.medycynanaturalna.pl/g,13-nawilzacze_-_oczyszczacze_powietrza,1), którą dla naszych klientów przygotowaliśmy. Uwzględniliśmy wszelkie potrzeby naszych konsumentów!Bezsprzecznie należałoby znać swoje prawa, bowiem każdy z nas korzysta z usług leczniczych. Niezależnie od tego, czy chodzi o pobyt w szpitalu, leczenie czy wizytę lekarską - powinniśmy wiedzieć, że lekarza obowiązuje odpowiedzialność zawodowa lekarza oraz w przypadku popełnienia przez niego błędu leczniczego bądź nie wywiązania się ze swych obowiązków, mamy prawo dochodzić zadośćuczynienia. Wskazane jest wiedzieć, iż jeżeli korzystamy z usług doktora na NFZ, to wtedy odpowiedzialność za popełnione błędy lekarskie ponosi pracodawca, czyli ZOZ.