Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jaką pastę do zębów zakupić by cieszyć się pięknym i zdrowym uzębieniem każdego dnia i wyzbyć się chorób zębów?

  • Posted on: 14 June 2020
  • By: addmean
Szukasz czegoś wyjątkowego dla swojego uzębienia? Doskwiera Ci problem dentystyczny? Zobacz co możesz uczynić w tym zakresie!


Pasty bez fluoru to jest idealne rozwiązanie. Większość popularnych past do zębów oferuje nam fluor jak aktywną substancję, chroniącą nasze uzębienie przed tak groźną próchnicą.
pasta ortodontyczna
Author: Bil Kleb
Source: http://www.flickr.com


Jednakowoż u niektórych z nas to dokładnie fluor jest specjalnie niepowołany. Nie powinny go więc stosować osoby chorujące na fluorozę, dzieci poniżej trzeciego roku życia a także osoby niepełnosprawne (szczególnie przez wzgląd na ryzyko połknięcia), jak również inne osoby (przykładowo konkretnie dzieci) przyjmujące fluor w całkowicie innej substancji, przykładowo w środkach lub w cieczy. Jest tak, że nadmierne skorzystanie fluoru powiększa nasze ryzyko pojawienia się przykładowo fluorozy lub niedoczynności tarczycy. By sprostać oczekiwaniom odbiorców fluor w pastach coraz bardziej zostaje zastępowany nieco różnymi komponentami o nieco podobnym działaniu przeciwpróchniczym. Przykładem mogą być np. takie pasty dla dorosłych, gdzie zastosowany jest czynnik Mineralin – lekarsko udowodniona alternatywa dla fluoru przez wzgląd na jego sprawność działania. W efekcie niektóre pasty przeznaczone dla dorosłych nie zawierają fluoru, co znacznie zniża ryzyko jego zbytniego spożycia u osób dorosłych oraz niweluje efekty uboczne. Podobne funkcjonowanie przeciwpróchnicze wykazuje hydroksyapatyt czy nanohydroksypatyt.

Zainteresowało Cię to zagadnienie? Jeśli tak, to z przyjemnością chcielibyśmy Cię poinformować, że kolejny istotny link czeka na Ciebie na dalszej witrynie - czytaj z radością.

Pośród produktów którym są pasty bez fluoru pasty do zębów bez fluoru możliwe jest by znaleźć także specjalne wybielające preparaty do zębów oraz pasty dla dzieci.


Na rynku możliwe jest by znaleźć także szczególny środek jakim jest pasta ortodontyczna - (link do strony). Taka pasta gwarantuje nam wyjątkową złożoną ochronę przed próchnicą oraz podrażnieniami jamy ustnej. Jest bowiem przeznaczona specjalnie dla osób, które mają aparat ortodontyczny. Wzmacnia nasze szkliwo zębów (przejrzyj wyrywanie zębów pod adresem www.aurident.pl...) a także przeciwdziała występowaniu np. białych przebarwień. Załagadza też dolegliwości jamy ustnej oraz niweluje występowanie płytki na zębach.
Pasta ortodontyczna występuje przykładowo o miłym miętowym smaku oraz ciekawej strukturze żelu na celu jej prostszego rozprowadzania dookoła aparatu. Taka pasta to preparat który służy do każdorazowego wykorzystywania dokładnie dla osób z aparatami na zębach.