Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Aparat stały ortodontyczny - co należałoby wiedzieć o aparatach stałych na zęby.

  • Posted on: 14 August 2022
  • By: addmean
Aparat ortodontyczny to najlepszy sposób na proste i śliczne zęby. Dzięki aparatowi w końcu można posiadać śliczny i równy zgryz, niezależnie od tego, jak wygląda nasz zgryz teraz. Nawet najgorszą wadę można wyleczyć dzięki aparatowi na zęby.

zdrowy uśmiech
Author: birdco.pl
Source: birdco.pl
Jeśli potrzebujemy nosić aparat, to oczywiście najpierw powinniśmy udać się do dentysty. Dentysta sprawdzi stan naszych zębów oraz stwierdzi czy możemy nosić aparat. Wskazane jest pamiętać, iż przed założeniem aparatu wypada wyleczyć wszelkie zęby, wobec tego dentysta może zalecić należyte leczenie - np. .

Osobom dorosłym zazwyczaj poleca się aparat stały. Leczenie za pośrednictwem aparatu stałego może trwać od 18 do nawet 30 miesięcy - w zależności od wady zgryzu. Współcześnie istnieje kilka typów aparatów stałych, które różnią się między innymi ceną. Aparat stały metalowy to najtańszy rodzaj aparatu. Cena jednego łuku to wartość mniej więcej 1500 złotych. Naturalnie do ceny aparatu zawsze powinno się dodać koszty diagnostyki, wizyty kontrolne albo plan leczenia. Ogółem za leczenie aparatem stałym metalowym możemy zapłacić mniej więcej 3000 złotych bądź więcej. Kolejny rodzaj aparatu stałego to aparat z niewidocznymi zamkami, jakie mogą być szafirowe, ceramiczne czy porcelanowe.

Jeśli tematyka, która została analizowana w niniejszym artykule jest warta Twej uwagi, to poza tym zobacz link w serwisie (https://sklep.wzso.pl/).

Taki aparat jest rzecz jasna droższy, koszt jednego łuku to blisko 2000 złotych - sprawdź tutaj. Niemniej jednak noszenie aparatu z przejrzystymi zamkami jest dla wielu jednostek sporo wygodniejsze oraz bardziej komfortowe. Istnieją też aparaty do przyspieszonego leczenia, których cena zbliżona jest do aparatów metalowych. Zaletą tych aparatów jest rzecz jasna krótszy czas ich noszenia. Jednym z najdroższych i zarazem najbardziej luksusowych rozwiązań jest aparat lingwalny, który montuje się od wewnętrznej strony językowej. Za tego rodzaju aparat i kompletne leczenie zapłacimy nawet od 7 tysięcy złotych.białe, zdrowe zęby
Source: pixabay.com
Dentysta na pewno poinformuje nas o różnych typach aparatów na zęby, wskutek tego wskazane jest wybrać się do eksperta w swym miejscu zamieszkania, na przykład w Tomaszowie Mazowieckim (zobacz przykładowy stały aparat na zęby). Po diagnostyce dobierze dla nas dobry aparat na zęby oraz zaprezentuje koszty leczenia.