Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Współczesne techniki na wygodny dostęp do danych firmowych, zalety serwerów instalowanych w chmurze

  • Posted on: 5 January 2022
  • By: addmean
Dla niejednej firmy możliwość łatwego, a równocześnie w pełni bezpiecznego dostępu do danych to kluczowa sprawa. Najbardziej kłopotliwe jest, gdy się na przykład jedzie do któregoś z klientów i nagle się okazuje, że nie ma jakiegoś ważnego dokumentu.

Oczywiście można zadzwonić do firmy i poprosić o jego podesłanie, ale po pierwsze zajmuje to sporo czasu, a oprócz tego niezbyt dobrze będzie to wyglądać. Zapewne się zdarzają sytuacje, kiedy danych nie da się zdobyć, i wtedy będzie po prostu wielka kompromitacja. Ważna jest też sprawa bezpieczeństwa danych. Można wszystko skopiować na dyski laptopów, z jakich korzystają pracownicy. Ale jeżeli się zdarzy, że taki sprzęt zostanie zgubiony czy ukradziony, to ciężko powiedzieć, kto będzie miał dostęp do umieszczonych tam informacji i w jaki sposób je będzie chciał wykorzystać.

Przeczytaj, co jest w najnowszej ofercie (https://www.secretclient.com/referencje/). Te materiały również z pewnością okażą się dla Ciebie interesujące, ponieważ prezentują zbliżoną problematykę.

Czasami straci się tylko sprzęt, a niekiedy konsekwencje mogą być dużo poważniejsze. Dlatego też od dawna poszukiwano sposobu na to, żeby dać możliwość wygodnego i bezpiecznego dostępu do informacji, a ostatnimi czasy takie możliwości się pojawiły.człowiek przeglądający internet
Author: Victor van Werkhooven
Source: http://www.flickr.com
Ogromnie się przyczynił do tego coraz powszechniejszy dostęp do internetu, współcześnie można go użytkować w domu, pracy albo na telefonie komórkowym, więc ograniczenia są naprawdę niewielkie. Dlatego też pojawił się pomysł, żeby udostępniać zainteresowanym osobom określone sprzętowe zasoby na wirtualnych maszynach, działających w internecie (tiktalik.com/pl/vps/pro). Dzięki temu jest możliwość łączenia się z nimi z każdego miejsca, jakie posiada dostęp do sieci, a poza tym nie trzeba ponosić kosztów inwestycji w sprzęt i jego utrzymanie.

Obsługą takich serwerów zajmuje się firma je oferująca, ona również dba o bezpieczeństwo wszystkich danych. Taki serwer w chmurze w chmurze może posiadać różnorodne zastosowanie, w zależności od potrzeb. Wykorzystać go można w formie wirtualnego dysku do archiwizowania albo przechowywania firmowych dokumentów, do jakich można się będzie dostać z każdego miejsca. Ale bardzo często firmy decydują się na całkowite przejście z oprogramowaniem do chmury, przez co odpada im konieczność zakupu i serwisowania sprzętu.