Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Serce - co warto robić, by zachować je w doskonałej kondycji do późnej starości?

  • Posted on: 28 January 2021
  • By: addmean
To bezsprzecznie jeden z najważniejszych organów ludzkiego ciała. Gdyby nie jego praca krew nie mogłaby docierać do komórek.


Niestety aktualnie na serce czatuje wiele niebezpieczeństw. Stres, źle zbilansowana dieta, brak ruchu – wyliczać można bez końca. Skutek? Niejedna poradnia kardiologiczna jest przepełniona.

Czy zajmują Cię zbliżone wątki? Jeśli tak, to jeszcze więcej (https://radom.centrumdemed.pl/aktualnosci/) takiego typu opisów stworzono na naszej następnej witrynie. Zachęcamy!

lekarze biją na alarm: w bardzo szybkim tempie rośnie liczba osób borykających się ze schorzeniami wieńcowymi, nadciśnieniem tętniczym bądź przewlekłą niewydolnością krążenia. Co zrobić żeby ich uniknąć? Najważniejsza jest profilaktyka.

Jeśli takiego rodzaju problematyka jest dla Ciebie niebagatelna, to koniecznie zerknij na serwis (https://animalab.pl/wyposazenie-laboratorium-i-laboratoryjne-systemy), który na pewno też przypadnie Ci do gustu.

Systematyczne badania to podstawa. Na szczęście - co trzeba jasno podkreślić - w Polsce diagnostyka chorób naczyniowo-sercowych jest dosyć dobrze rozwinięta. Jedną z najbardziej popularnych „metod” wykrywania potencjalnych „patologii” we wspomnianym obszarze stanowi niewątpliwie „echo serca”. Badanie pozwala w nieinwazyjny sposób ocenić stan serca a także dużych naczyń krwionośnych. Na ogół wykonuje je poradnia kardiologiczna - poradnie kardiologiczne.


Pamiętajmy jednakże, iż nawet najnowocześniejsza profilaktyka nie pomoże jeżeli nie zadbamy o odpowiedni tryb życia. Nie bez przyczyny powiada się, że ruch to zdrowie. Nadwaga sprzyja powstawaniu arteriosklerozy i znacząco zwiększa ryzyko pojawienia się udaru mózgu.