Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Po czym poznać dobry gabinet stomatologiczny? Na jakie rzeczy zwrócić uwagę w tym miejscu, co jest najbardziej istotne?

  • Posted on: 4 March 2022
  • By: addmean
Co charakteryzuje dobry gabinet stomatologa? Z pewnością parę czynników, choćby partnerski stosunek lekarza do pacjenta, jaki jest wyrażany na przykład poprzez rozpoczęcie każdej wizyty od konsultacji w gabinecie. Dlaczego to takie istotne? Ponieważ zmniejsza to dystans między stomatologiem oraz pacjentem, natomiast jednocześnie w tym czasie lekarz jest w stanie dowiedzieć się wielu ciekawych informacji, bo przeprowadza dogłębny wywiad na temat stanu zdrowia i samopoczucia pacjenta. Dzięki temu jest możliwe by ustalić także plan leczenia.


gabinet stomatologiczny
Author: Bosc d'Anjou
Source: http://www.flickr.com
Tak na pewno to wygląda w stomatolog Retkinia, gdzie pacjent jest na pierwszym miejscu i zawsze jest mu okazywany duży szacunek. W tym miejscu także spotkamy sporo innych wartych naśladowania zachowań. Z pewnością na uwagę zasługuje okazywana troska, czyli dopytywanie się przez lekarza o stan samopoczucia o wygodę pacjenta w trakcie zabiegu. Za tym przemawia wysokiej próby profesjonalizm, za tym stoi wiedza medyczna, sprawność wykonywania zabiegów, a także pewność, z jaką lekarz robi zabieg - zobacz więcej.

Ważna jest również czystość oraz sterylność gabinetu. Znaczy to, iż jak pacjent siada na fotel dentystyczny nie powinien dostrzec żadnych śladów poprzedniej wizyty. Sprzęt musi zostać zdezynfekowany, na stoliku natomiast wszystko musi być idealnie poukładane. Nie może tam leżeć sprzęt, jaki był wcześniej użyty. Nawet nie trzeba dodawać, iż lekarz, oraz asystentka powinni mieć czyste stroje. Bardzo ważne są również nowoczesne technologie dentystyczne, nie jedynie jeśli chodzi o sprzęt dentystyczny, ale również o wykorzystanie różnych technik, na przykład obrazowanie do pokazania pacjentom stanu jamy ustnej. Najlepiej to uczynić na odpowiedniej jakości zdjęciach lub na video z kamery wewnątrzustnej. Na koniec trzeba wspomnieć, że stomatolog musi podkreślać, iż w stu procentach dba o jałowe otoczenia, oferując pacjentowi poczucie bezpieczeństwa.


Niestety, w takich gabinetach obcuje się ze śliną oraz krwią, a to stwarza potencjalne zakaźne środowisko jak i może powodować niepokój. Najlepiej więc, żeby zakładanie rękawiczek jednorazowych i dezynfekowanie kluczowych części sprzętu działy się przy pacjencie. Po zrobieniu takich zabiegów, lekarz nie powinien wyjść do poczekalni czy dotykać przedmiotów w obrębie fotela dentystycznego. Tego rodzaju warunki są w najlepszych gabinetach jak stomatolog (zobacz dentysta w krakowie) Łódź Retkinia - nasz adres.