Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Nie wolno lekceważyć niepokojących objawów, bo mogą świadczyć o groźnych schorzeniach

  • Posted on: 10 May 2022
  • By: addmean
Bagatelizowanie niepokojących objawów chorobowych potrafi nieść znaczące konsekwencje. Niejednokrotnie przez podobne działanie można doprowadzić do niebezpiecznych chorób albo stanów stanowiących zagrożenie dla życia.


W wypadku, jeżeli doskwierają dolegliwości brzucha, lepiej zgłosić się do lekarza, bo to może być zapalenie trzustki.


warzywa
Author: Melvin "Buddy" Baker
Source: http://www.flickr.com


Trzustka to bardzo ważny narząd


Trzustka jest wyjątkowo istotnym narządem, którego odpowiednie działanie wpływa na pracę wielu układów oraz narządów.

Interesujący tekst, nie sądzisz? Jeżeli zatem chcesz zobaczyć podobny serwis, sprawdź koniecznie (https://www.gastrocentrum.pl/kuchnia/obrobka-termiczna/frytkownice-gastronomiczne/frytkownice-gazowe) co dla Ciebie przygotowaliśmy, to również może Ci się spodobać.

Niestety także trzustka jest atakowana przez liczne choroby. Choroby trzustki ból trzustki powodują poważne zmiany w funkcjonowaniu całego układu, zatem warto troszczyć się o jej zdrowie. Jedną z powszechnie występujących chorób tego narządu jest ostre zapalenie trzustki, które daje objawy w formie niezwykle uporczywych bóli nadbrzusza. Ostre zapalenie trzustki powinno być leczone szpitalnie. Zapalenie trzustki przybiera także postać przewlekłą. W wypadku tej choroby (polub ten serwis - leczenie nerwicy wrocław) pacjenci niejednokrotnie borykają się z rozwolnieniami i wymiotami, dosyć znacząco również tracą na wadze.


Czym spowodowane są choroby trzustki - więcej?


W licznych przypadkach choroba trzustki spowodowana bywa chorobą alkoholową, ale nieraz odpowiadają inne przebywane choroby, jak przykładowo świnka albo przyjmowane leki. W wypadku trzustki przydarzają się także nowotwory wywodzące się z komórek beta. W takim przypadku stosuje się usunięcie guza, co niweluje chorobę.
Bóli związanych z jamą brzuszną nie wolno bagatelizować, zwłaszcza jeżeli są bardzo uporczywe, długo trwają lub pojawiają się nagle i bardzo silnie. W takim wypadku najlepiej bezzwłocznie jechać do szpitala lub zadzwonić po pogotowie.