Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jak zrobić sporo, nie robiąc właściwie najmniejszego wysiłku czyli przekazujemy jeden procent podatków na organizację pożytku publicznego

  • Posted on: 18 August 2020
  • By: addmean
Od czasu do czasu właściwie każdy z nas pragnie uczynić coś pożytecznego dla innych osób. Najczęściej o potrzebujących myślimy w szczególności w święta Bożego Narodzenia, które są praktycznie dla każdego człowieka znakiem czasu spędzanego z najbliższymi oraz pomocy innym. O biednych ludziach myślimy także wtedy, kiedy zaczyna się zima - zdajemy sobie przecież świetnie sprawę z tego, jak dużo osób nie ma dachu nad głową, a zima jest dla nich dotkliwa.


finanse
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Okazuje się jednak, że możemy uczynić coś dobrego również w inne części roku - powinieneś zwracać na to uwagę szczególnie w sytuacjach, kiedy nie masz odpowiednio dużo pieniędzy aby pomóc wszystkim, którzy tego potrzebują.

Absorbujący wpis? Jeśli tak uważasz, to kliknij ten link, w serwisie kredyt konsolidacyjny dla firmy, który tam miejscu się znajduje, też jest coś wartościowego!

Jeżeli zdecydujesz się na przekazanie 1% podatku na jakiś wyjątkowy cel, możesz wtedy mocno komuś pomóc, nie robić niemal żadnego wysiłku.


Jak przekazać swój 1% podatku na jakiś wybrany cel? Wystarczy, że w czasie corocznego rozliczania podatku dochodowego (czyli zwyczajnie wypełniania PIT-a) wpiszesz we właściwą rubrykę numer KRS instytucji, której chcesz pomagać (PIT przez internet). Co najważniejsze - to w ogóle nic Cię nie kosztuje.

Jeżeli szukasz pokrewnych wiadomości na przedstawiany wątek, to śmiało zobacz to użyteczne opracowanie (http://www.biuro-protax.pl/artykuly/amortyzacja-samochodu-w-2018-roku/) - ono również będzie godne Twojej uwagi.

Ten 1% podatku i tak zostałby Ci zabrany, a tylko przekazany na rzecz Skarbu Państwa. Jeżeli chcesz zatem komuś pomóc albo zwyczajnie dać symboliczny wyraz swojego poparcia dla danej instytucji, kategorycznie nie ma lepszego sposobu.

Pamiętaj jednakże, że możesz wesprzeć jedynie te fundacje, które są tak zwanymi organizacjami pożytku publicznego. Jeśli nie jesteś pewny, czy dana instytucja posiada taki status, wtedy możesz to łatwo sprawdzić w sieci - wystarczy otworzyć bazę OPP, a bez wątpienia znajdziesz tam swoją
finanse
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
organizację - . Każda z nich ma własny numer KRS, który należy wpisać w zeznaniu podatkowym aby pieniądze trafiły w odpowiednie ręce.

Zwykle organizacje, na rzecz których można przekazywać jeden procent swego podatku, mają zamieszczone o tym informacje na własnych stronach internetowych. Zastanów się, komu chcesz pomóc tego roku - co roku bowiem możesz wesprzeć inną instytucję. Wydaje się, że jeden procent to niewiele, jeżeli jednak każdy z nas przekaże na daną instytucję nawet kilka złotych, niewątpliwie zbierze się z tego całkiem duża kwota. Dzięki temu możesz wesprzeć potrzebujących - to przecież tak nieduży wysiłek.