Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Sprawdzony sposób na przedstawienie trendów finansowych

  • Posted on: 12 January 2022
  • By: addmean
Osoby znające się na giełdzie podchodzą z pewnym dystansem do różnego rodzaju wskaźników. Ale rzeczywistość jest taka, że spora część osób nie za bardzo wierzy wskaźnikom. Zdarza się, że spotykamy się z wykresami, które na pierwszy rzut oka nijak odnoszą się do rzeczywistości. Stąd nasza nieufność, co do trendów związanych z badaniami przeprowadzonymi na wyselekcjonowanej grupie ludzi. Jednak do momentu aż nikt nie stworzy innych sposobów pamiętamy o tych, które znamy i działamy na nich. Tak, właśnie jest z zdaniem na temat ichimoku.
Stworzył go japoński dziennikarz. Tak, więc system ten początkowo miał zastosowanie tylko na azjatyckich rynkach finansowych. Takie zobrazowanie trendów pozwala szybko rozeznać się osobie inwestującej w kwestii, konfiguracji tych zdarzeń, które posiadają duże prawdopodobieństwo wydarzenia się od tych, których prawdopodobieństwo jest najmniejsze. W związku z sukcesami, jakie przyniósł ichimoku na kontynencie azjatyckim, został on przeniesiony na warunki amerykańskie. Zmieniono kilka elementów, by wszystko wszystko się zgadzało i teraz ichimoku jest używany przez Amerykanów.


Teoretyczne aspekty na rynku finansowym
Giełda w Tokio
Author: Stéfan
Source: flickr.com


Jeśli chodzi o finanse to inwestorzy chcieliby wiedzieć o wszystkim najdokładniej jak to możliwe. Jednak horyzonty nie są aż takie wielkie. Mimo niesamowitych systemów komputerowych, nie potrafimy przewidzieć najbardziej nieobliczalnego czynnika, czyli tego, co zrobi człowiek.

Publikowany post, to niezwykle ciekawy materiał? Jeżeli też tak sądzisz, to zobacz na inny temat, a oryginalna publikacja sprawdzi się tu ogromnie.

Jesteśmy w stanie wykreślić trendy zależności m.in. ten związany z ceną i czasem na poszczególnych rynkach finansowych. Robimy również wykresy dotyczące kilkunastu cech. Jednak geometria rynku nadal pozostanie teorią, która nie w każdym przypadku ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jeśli chcielibyśmy żeby nasze próby na giełdzie dawały zyski musimy ogarnąć rynek finansów w szerszym znaczeniu (więcej: ). Dopiero takie podejście do finansów pozwala na podjęcie najlepszych decyzji. Oczywiście intuicja też ma tu duże znaczenie, ale kiedy chodzi o pieniądze lepiej skupić się na geometrii i arytmetyce, zwracając uwagę na czynnik ludzki. Giełdowi gracze przyzwyczaili się nie tylko do wzlotów, ale również do upadków.