Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Sprawdzony sposób na przedstawienie trendów finansowych

  • Posted on: 3 November 2020
  • By: addmean
Osoby znające się na giełdzie podchodzą z pewnym dystansem do różnego rodzaju wskaźników. Ale rzeczywistość jest taka, że spora część osób nie za bardzo wierzy wskaźnikom. Zdarza się, że spotykamy się z wykresami, które na pierwszy rzut oka nijak odnoszą się do rzeczywistości. Stąd nasza nieufność, co do trendów związanych z badaniami przeprowadzonymi na wyselekcjonowanej grupie ludzi. Jednak do momentu aż nikt nie stworzy innych sposobów pamiętamy o tych, które znamy i działamy na nich. Tak, właśnie jest z zdaniem na temat ichimoku.
Stworzył go japoński dziennikarz. Tak, więc system ten początkowo miał zastosowanie tylko na azjatyckich rynkach finansowych. Takie zobrazowanie trendów pozwala szybko rozeznać się osobie inwestującej w kwestii, konfiguracji tych zdarzeń, które posiadają duże prawdopodobieństwo wydarzenia się od tych, których prawdopodobieństwo jest najmniejsze. W związku z sukcesami, jakie przyniósł ichimoku na kontynencie azjatyckim, został on przeniesiony na warunki amerykańskie. Zmieniono kilka elementów, by wszystko wszystko się zgadzało i teraz ichimoku jest używany przez Amerykanów.


Teoretyczne aspekty na rynku finansowym
Giełda w Tokio
Author: Stéfan
Source: flickr.com


Jeśli chodzi o finanse to inwestorzy chcieliby wiedzieć o wszystkim najdokładniej jak to możliwe. Jednak horyzonty nie są aż takie wielkie. Mimo niesamowitych systemów komputerowych, nie potrafimy przewidzieć najbardziej nieobliczalnego czynnika, czyli tego, co zrobi człowiek. Jesteśmy w stanie wykreślić trendy zależności m.in. ten związany z ceną i czasem na poszczególnych rynkach finansowych. Robimy również wykresy dotyczące kilkunastu cech. Jednak geometria rynku nadal pozostanie teorią, która nie w każdym przypadku ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jeśli chcielibyśmy żeby nasze próby na giełdzie dawały zyski musimy ogarnąć rynek finansów w szerszym znaczeniu (więcej: ). Dopiero takie podejście do finansów pozwala na podjęcie najlepszych decyzji. Oczywiście intuicja też ma tu duże znaczenie, ale kiedy chodzi o pieniądze lepiej skupić się na geometrii i arytmetyce, zwracając uwagę na czynnik ludzki. Giełdowi gracze przyzwyczaili się nie tylko do wzlotów, ale również do upadków.