Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Czy terapia małżeńska jest w stanie uratować rozpadające się małżeństwo?Jak można uratować rozpadający się związek małżeński?

  • Posted on: 9 July 2021
  • By: addmean
Obecnie coraz częściej dochodzi do rozwodów. Powodów jest bardzo dużo. Należą do nich między innymi różnica charakterów, zdrada, nałóg alkoholowy, awantury na tle finansowym, zły stosunek do rodziny czy też niedobór seksualny.
Chociaż obecnie zasadniczą przyczyną rozwodów jest tło finansowe- coraz częściej ludzie są wyrzucani z pracy, młode osoby nie mogą jej zdobyć, a gdy już się ją ma to zazwyczaj zarobki nie są stosowne do wykonywanej pracy. Należy, wtedy skorzystać ze wsparcia psychologa na przykład psycholog w Pruszkowie - (psycholog pruszków) warszawa, ponieważ rozwód należy zaliczyć do ostatecznego wyboru.
Przed wizytą sprawdź lekarza!
Source: bc-injury-law.com


Aczkolwiek nierzadko jest on jedynym i słusznym wyjściem. Statystycznie dużo częściej rozstaja się pary, u których istnieje znaczna różnica wieku. Znaki ostrzegawcze informujące o tym, że coś złego dzieje się w naszym związku małżeńskim to przykładowo:
- brak porozumienia- zamiast szukać rozwiązania szukamy winnego,
- częste zatargi z błahego powodu,
- zbliżenia małżeńskie tylko z obowiązku,
- robienie sobie na złość,
- odczucie żony lub męża, że lepiej jest jak drugiej osoby nie ma w domu.

W zachowaniu małżeństwa może pomóc nam terapia z gabinetpsychologiczny.sos.pl. Będzie ona skuteczna wówczas, jeśli obie strony będą zainteresowane pracą nad przebudowaniem swojego związku. Niemniej jednak statystyki wskazuja, że około 25% par po 5 latach terapii i tak rozwiodło się. Zazwyczaj były to pary, które zbyt późno zaczęły kurację. Bardzo dużo jest gabinetów psychologicznych, w których możemy odbyć taką terapię. Gabinet psychologiczny warszawa oprócz terapii małżeńskich proponuje też fachową pomoc psychologiczną, rozmaitą ofertę szkoleń i warsztatów psychoedukacyjnych jak również psychoterapię. Owocem dobrej terapii małżeńskiej jest to, że małżonkowie mogą ufać i polegać na sobie, cieszą się z odczuć erotycznych, potrafią ze sobą współpracować, idealnie się dogadują, mogą liczyć na siebie w każdym przypadku.