Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Kiedy warto nosić aparat ortodontyczny? Czy mogą pojawić się jakieś sygnały, że dobrze w coś takiego zainwestować? W jakim wieku należy zacząć go nosić?

  • Posted on: 14 April 2020
  • By: addmean
Aparat na zęby pomaga w uzyskaniu ładnego zgryzu. Jak wiadomo to niesamowicie ważne, gdyż proste zęby to nie jedynie ładny uśmiech, ale i ułatwione dbanie o stan czystości jamy ustnej oraz bardziej skuteczne zapobieganie próchnicy i parodontozie. Aparat na zęby nie musi kojarzyć się z przykrą koniecznością, obecnie bardziej utożsamiany jest z modą. Dzięki tej modzie możemy naprostować zęby, wyleczyć wadę zgryzu oraz często kompleksy.


zdrowy uśmiech
Author: BP
Source: BP
Aparaty na zęby noszą dzieci i dorośli, zaś pośród młodzieży cieszą się one obecnie wciąż większą popularnością. Dlatego też srebrne lub przezroczyste klamerki na zębach nikogo już za bardzo nie dziwią. Zastąpienie zębów mlecznych stałymi trwa parę lat. Stopniowo zmienia się też kształt szczęki (ortodonta bielany) i żuchwy. Jeżeli rodzice dostrzegą, iż mleczaki nie rosną zbyt prosto, to muszą pójść do ortopedy. Dzieciom między czwartym a dwunastym rokiem życia często zaleca się aparaty zakładane na przykład na noc.

Noszenie ich sprawia, iż zęby wychylają się we właściwym kierunku, szczęki dość dobrze się rozrastają, dzięki temu możliwe jest przygotowanie miejsca dla stałych zębów. O tym jednakże, czy leczenie okaże się skuteczne i zakończy na noszeniu tego typu aparatu zdecyduje wiele czynników, najbardziej istotna jednakowoż wydaje się współpraca dziecka i rodziców z lekarzem.

Gdy ciekawi Cię prezentowany temat, obejrzyj witrynę (https://psychoterapiawsopocie.pl/) a na pewno uzyskasz więcej informacji na to interesujące zagadnienie - nie zwlekaj tylko kliknij.

Opiekunowie powinni być przekonani, że aparat pomoże uniknąć bardziej poważnych kłopotów. Ich rola polega na pilnowaniu, by dziecko nosiło aparat przez co najmniej cztery godziny dziennie i zakładało go również na noc. Takie jednak leczenie wymaga ogromnej cierpliwości, bo może trwać to od kilku do kilkunastu lat. Musimy jednocześnie pilnować terminów wizyt kontrolnych, ażeby sprawdzać postępy leczenia oraz w odpowiednim czasie wymienić aparat na nowy - większy lub szerszy.


zdrowy uśmiech - aparat ortodontyczny
Author: Nova
Source: http://www.flickr.com
Dla dzieci aparat stały - wybiera się dopiero wtedy, jak mają już całe uzębienie, natomiast u dorosłych jesteśmy w stanie to zrobić niezależnie od wieku, tak więc nawet po przekroczeniu czterdziestki czy pięćdziesiątki. Jest jednakże tak, że u starszych osób sam aparat nie wystarcza, gdyż wada zgryzu może być spowodowana wadliwą budową szczęki lub żuchwy. W tej sytuacji konieczna jest interwencja chirurga, jaki prawidłowo, lecz operacyjnie, ustawi je w odpowiednim położeniu. Warto wybrać najlepszego specjalistę, w większych miastach może być z tym problem, gdyż oferta jest bardzo szeroka, natomiast w bardziej małych, jak w Tomaszowie Mazowieckim jest kilku sprawdzonych specjalistów, z których usług warto skorzystać.