Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Sprzęt rehabilitacyjny

  • Posted on: 4 October 2019
  • By: addmean
Prowadzimy niezwykle niehigieniczny tryb życia. Codzienne przesiadywanie za biurkiem może poskutkować niebezpiecznymi schorzeniami kręgosłupa i całego układu kostnego. Najczęściej nie myślimy o tym też w domu, gdzie nadwyrężamy nasz kark, pochylając się nad klawiaturą laptopa.

Proteza nogi, protezy kończyn dolnych
Author: DFID - UK Department for International Development
Source: http://www.flickr.com
Wielu z nas nie znajduje czasu na codzienną dawkę aktywności fizycznej, która jest nam niezbędna. Nie tylko umacnia odporność i dodaje nam energii, ale również zapobiega rozmaitym urazom, na które jesteśmy narażeni na co dzień. Może się też zdarzyć, że staniemy się ofiarą poważnego wypadku. Wówczas potrzebna jest skuteczna rehabilitacja.

Zarówno stacjonarne, jak i internetowe sklepy ze sprzętem rehabilitacyjnym oferują nam wielka gamę sprzętu najlepszej jakości. Jednym z bardzo często kupowanych akcesoriów jest gorset jewetta, który wykorzystuje się głównie przy pęknięciach, złamaniach i różnego rodzaju chorobach kręgosłupa. Ma on za zadanie umocnić kręgosłup oraz go odciążyć. Składa się on z dwóch części, które są złączone ze sobą paskami mocującymi. Całość jest lekka i szybko dopasowuje się do figury. Takie gorsety wykonuje się zazwyczaj na indywidualne zamówienie.

Osoby, które w następstwie nieszczęśliwego wypadku, utraciły kończyny, mogą dalej prowadzić całkiem normalne i aktywne życie. Właściwie dopasowane protezy kończyn to całkiem nowe możliwości dla poszkodowanych osób, które mogą powrócić do własnych ulubionych zajęć, a nawet uprawiać sport. W naszym kraju jest wiele doskonałych pracowni ortopedycznych, które przez lata zdobyły najlepszą technikę oraz zyskały światową renomę.Sklep ze sprzętem do rehabilitacji to także olbrzymia oferta dla osób, które cieszą się aktywnością fizyczną. Ogromnym powodzeniem, głównie pośród kobiet, cieszą się piłki rehabilitacyjne, które możemy użyć również do rozmaitych ćwiczeń. Takie piłki możemy spotkać w wielu rodzajach, a każda z nich to doskonałe narzędzie do treningu ogólnorozwojowego dla wszystkich osób, które w ten sposób dbają o swoje zdrowie.