Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jedzmy na zdrowie

  • Posted on: 11 October 2022
  • By: addmean
Właściwe jedzenie jest bardzo ważne dla naszego organizmu. To przecież jedzenie zapewnia nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania elementy, a także witalność. Należy więc przykuwać ogromną wagę do komponowania każdych potraw.


Rozgrzewająca zupa na jesień
Author: Dafi
Source: Dafi

Nasza dieta musi być dobrze zbilansowana, tak aby nie brakowało nam żadnych ważnych elementów.

Naszym kardynalnym błędem jest nieodpowiednia kultura jedzenia, a raczej jej brak. Do jedzenia podchodzimy beztrosko. Jemy o nieregularnych porach. Opychamy się pomiędzy posiłkami tuczącymi przekąskami. Nasze obiady to zazwyczaj jakiś fast food po drodze. A przed pracą zawsze popijamy mocną kawę. Taki tryb odżywiania to nie tylko brak składników odżywczych i mikroelementów. To także nieprawidłowa praca przewodu pokarmowego, problemy z wypróżnianiem się, słaba odporność i kiepskie samopoczucie.

Z pewnością przyda Ci się kluczowa witryna (http://www.podologmarcinkowska.pl/), jeżeli pragniesz przeczytać sporo szczegółów na ten temat. Namawiamy zatem, byś kliknął w ten link.

Jeżeli codziennie wstajemy niewyspani i wymęczeni, to znak, że coś tu nie gra i musimy zareagować.

Można obudzić się kwadrans wcześniej i przygotować sobie zdrowe śniadanie, do którego, oczywiście, możemy wypić filiżankę obowiązkowej kawki. Postarajmy się tak sobie planować dzień, by mieć czas na przygotowywanie domowych dań. Wybierajmy zawsze świeże i nieprzetworzone składniki. I przeprośmy się z zupkami. Są to bardzo pożywne i potrzebne dla naszego organizmu potrawy, które dodatkowo szybko można zrobić. Niechaj na naszych stołach pojawi się zupa ogórkowa, zupa selerowa, czy zupa rybna. Nie zapominajmy o mięsie, które zawiera mnóstwo potrzebnych nam elementów, ale nie spożywajmy go każdego dnia. Wymieniajmy potrawy mięsne z rybą lub grochem.

Wieczorem można przyrządzać lekkostrawne sałatki. Im więcej kolorów na talerzu, tym lepiej, dlatego szalejmy z warzywami i owocami ile tylko dusza zapragnie. Prawidłowa dieta nie wyklucza smakołyków, które uwielbiamy. Pozwólmy sobie czasem na małe szaleństwo i zjedzmy lasagne albo porcję lodów. Łakocie zawsze jesteśmy w stanie spalić, uprawiając sport. Jeśli właściwą dietę połączymy z ruchem na świeżym powietrzu oraz odpowiednio długim snem, możemy się cieszyć zdrowiem i urodą przez wiele lat.


Author: A.Z.