Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Czym jest dieta raw? Na czym polega i czy warto stosować ją w swoim życiu?

  • Posted on: 6 June 2022
  • By: addmean
Dieta raw food to głównie produkty pochodzenia roślinnego. To znaczy zalicza się tu świeże owoce oraz warzywa, ale również kiełki, orzechy czy nasiona. W taką dietę jednak mogą też wliczać się owoce morza, jajka i mięso. Wszystko zależy od przekonań, a każda osoba musi sama dobierać własną dietę.

stragan z warzywami
Author: Kristina D.C. Hoeppner
Source: http://www.flickr.com
Zwolennicy diety na surowo posiadają własne argumenty przeciwko żywności, jaka jest poddana termicznej obróbce. W tego typu jedzeniu zabijane są enzymy naturalne, które normalnie znajdują się w żywności, a to przyśpiesza starzenie się i sprawia wzrost masy ciała. W czasie smażenia, pieczenia albo też gotowania wytwarzany jest również akrylamid, związek toksyczny jak również szkodliwy, zaś znajdujące się w pożywieniu witaminy jak i wszystkie dobre związki znikają - odchudzanie a zdrowie.

Tego typu dieta jest coraz bardziej powszechna, także w Polsce. Coraz więcej osób stara się wprowadzić ją do swojego sposobu żywienia, dlatego dieta raw w Polsce zyskuje z dnia na dzień więcej fanów. Uważa się, iż niewskazane jest nagłe przechodzenie na dietę raw food, gdyż nie można przewidzieć, w jaki sposób zareaguje na to organizm. Taki organizm jest tak właściwie przyzwyczajony do jedzenia przetworzonych rzeczy, w związku z tym taka dieta może być w tym wypadku niezłym szokiem. Najlepiej w związku z tym stopniowo wyzbywać się spożywanego dotychczas jedzenia, na to miejsce stopniowo natomiast wprowadzać wciąż większe ilości surowych warzyw i owoców. Możemy również zdecydować się na wersję łagodniejszą, to znaczy na przykład w 20% pozostać przy tej klasycznej, ale zdrowej diecie- kliknij tutaj.owoce i warzywa - zdrowo
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Tym bardziej, jeśli mamy zamiar wprowadzić taką dietę naszym dzieciom nasza decyzja powinna być przemyślana, bez wątpienia nie warto w takiej sytuacji używać jej w 100%. Należy wiedzieć, że raw food to trochę więcej aniżeli tylko owoce oraz warzywa. Musimy posiadać pewną ilość informacji, chęci i samozaparcia. Jeżeli chcemy czuć się dobrze, musimy z rozwagą postępować, aby z wyczuciem dawać swojemu ciału to, czego naprawdę potrzebuje. Dzięki temu będziemy mieć energię do działania i sprawnego funkcjonowania. W Polsce możemy z powodzeniem stosować tego typu dietę, tym bardziej, iż polska zdrowa żywność(zobacz karpat kebab menu) jest faktycznie dobrej jakości.