Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Kiedy udać się z latoroślą na pierwszą wizytę u dentysty?

  • Posted on: 22 December 2021
  • By: addmean
Pielęgnacja dziecięcych ząbków powinna zacząć się już po pojawieniu się pierwszego . Kiedy wybije się pierwszy ząb, wówczas rodzic powinien oczyszczać ząbki specjalną szczotką.
Chociaż mycie uzębienia przez dzieci może wyglądać różnie, szczególnie jeśli wkraczają one w fazę ”ja sam”, to jednak musimy zaszczepiać dziecku dobre nawyki. Ażeby zachęcić potomka do samodzielnego mycia uzębienia, często należy użyć haczyka – zakupić barwną bądź grającą szczoteczkę, przyzwolić maluchowi na wybranie kubeczka a także pasty. Najważniejszym jednak sposobem ośmielenia dziecka do mycia ząbków, będzie przykład, zatem musimy szczotkować zęby razem z nim.
ciastka z kokosem
Author: Jenna Freese
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób twierdzi, że ząbków mlecznych nie trzeba leczyć, bo i tak wypadną. Tymczasem zdrowe zęby mleczne odpowiadają za zdrowie zębów stałych, dlatego nie trzeba banalizować owego problemu. Wybierając stomatologa dla swego dziecka, należy postawić na osobę o odpowiednim podejściu. Stomatolog, który umie wykonywać pracę z malutkim pacjentem, to prawdziwy skarb, dlatego warto wykonać rozpoznanie wśród znajomych albo poszukać sądów w necie wbijając w przeglądarkę dentysta (wybielanie zębów wałbrzych) Ursynów - więcej na centrum demed.


Z czym sie je makaron
Author: Fotolia.pl
Source: Fotolia.pl
Na pierwszej wizycie z maluchem z reguły dziecko będzie miało okazję zaznajomić się z fotelem stomatologicznym oraz rozejrzeć po jego gabinecie. Ortodonta Warszawa Ursynów sprawdza zęby potomka, jednak zwykle nie podejmuje wówczas leczenia, by brzdąc miał czas na oswojenie się z nowiutkim miejscem.
Wielu dentystów nagradza małych pacjentów dyplomem i drobnym podarunkiem, dla przykładu kolorowanką, malutką tubką pasty czy barwną szczoteczką, dzięki temu malec jest dumny jak też szczęśliwy.