Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jak wybrać soczewki kontaktowe? Na jakie rzeczy zwracać uwagę? Jakie mamy soczewki do wyboru?

  • Posted on: 13 August 2022
  • By: addmean
Soczewki kontaktowe są wciąż bardziej popularne oraz wybierane przez osoby mające wadę wzroku. Jeszcze nie tak dawno miały one właściwie jeden wybór, czyli posiadanie okularów korekcyjnych. Całe szczęście obecnie jest inaczej. Jednakże, popularność takich soczewek bierze się z różnych przyczyn. Jedną z takich przyczyn jest dość szybki rozwój technologii produkcji, a co za tym idzie stosowanie coraz bardziej nowoczesnych materiałów, z których powstają soczewki.
badanie u okulisty
Author: Nomadic Lass
Source: http://www.flickr.com
Kolejną przyczyną jest wciąż lepsza oferta soczewek kontaktowych, dzięki którym możemy skorygować właściwie każdą z wad wzroku. Na przykład istnieją soczewki sferyczne, czyli dla osób z wadą krótkowzroczności, dla ludzi z astygmatyzmem, idealne są air optix for astigmatism 6 szt jak również dla ludzi cierpiących na starczowzroczność czytaj o air optix for astigmatism 6. W tym przypadku przypadku stosuje się soczewki multifokalne. Kiedy jesteśmy już zdecydowani na noszenie soczewek kontaktowych, to z pewnością musimy odwiedzić specjalistę, jakim jest okulista (zobacz również okulista gostyń) albo optometrysta, jaki zrobi badanie i dzięki swojej wiedzy dopasuje idealne soczewki, jakie będą najlepiej do nas pasowały.Istnieje duży wybór soczewek, można na pewno zarekomendować Dailies AquaComfort Plus Toric jednodniowe soczewki Dailies AquaComfort Plus Toric. W czasie takiego badania profesjonalista w dokładny sposób zdefiniuje rodzaj oraz wielkość wady, jednocześnie wykona badanie geometrii oka. Na pewno sprawdzi także, czy nie pojawiają się jakieś chorzenia oczu, jakie mogłyby wykluczać możliwość noszenia soczewek kontaktowych. Po zrobieniu tego typu badania oraz zebraniu wszystkich potrzebnych informacji okulista lub optometrysta jest w stanie zaproponować konkretne soczewki, jakie będą dla nas najlepsze. Lekarz zastosuje konkretne soczewki, na przykład 1-Day Acuvue Define, w ten sposób sprawdza czy w odpowiedni sposób się układają soczewki 1-Day Acuvue Define.
W pewnych przypadkach potrzebne może okazać się zamówienie u wytwórcy soczewek kontaktowych o specyficznych parametrach, które są idealne do potrzeb konkretnej osoby. Po dopasowaniu soczewek zalecane jest przyjście we wskazanym terminie na wizytę kontrolną. Po około dwóch tygodniach od pierwszej aplikacji okulista sprawdza poziom tolerancji oczu na soczewkę. Dlatego należy koniecznie pójść do specjalisty. Nie można wybierać soczewek samodzielnie.