Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Gdy w pochmurne dni nie zamierzasz stracić dobrego humoru, zainwestuj w lampę antydepresyjną

  • Posted on: 27 December 2021
  • By: addmean
Mieszkamy w klimacie, jaki przez przeważającą część roku nie zachwyca nas śliczną oraz słoneczną aurą, co potrafi znacząco wpływać na samopoczucie. Gdy wraz z jesienią zaczynają się chłodne oraz pochmurne dni, ludzki organizm próbuje się buntować. Coraz częściej pokazuje się zmęczenie oraz wstręt do opuszczania mieszkania.
lampa antydepresyjna
Author: Albert Luo
Source: http://www.flickr.com
Warto walczyć z jesienną depresją

Jesienna oraz zimowa depresja wywiera wielki wpływ na codzienne samopoczucie i spadek efektywności w pracy. Człowiek robi się senny oraz przemęczony, brakuje mu energii do wykonywania jakichkolwiek czynności i bywa rozdrażniony. Symptomy te najczęściej mijają razem z nastaniem wiosny, poprawą pogody i wydłużeniem się dni. Warto jednak zrobić wszystko, aby pozbyć się chandry i cieszyć się każdym dniem, nie patrząc na porę roku i pogodę.przygnębienie
Author: Sjoerd Lammers street photography
Source: http://www.flickr.com
Jesienią i zimą brakuje nam słońca

Objawy jesiennej chandry związane są z niedoborem światła. Jesienią oraz zimą dni stają się krótsze i chmurne, co powoduje, że mało kiedy ma się kontakt ze słońcem. Domowe lampy wytwarzają z kolei światło o znacznie niższym natężeniu. Mieszkańcy krajów skandynawskich, gdzie długie ciemne dni okazują się normą, już dawno określili tę zależność i od wielu lat z doskonałym skutkiem stosują terapię światłem. Przy tego rodzaju terapii konieczna jest lampa antydepresyjna (np.: elegancka lampa do światłoterapii). Od pewnego czasu takie aparaty można nabyć też w polskich sklepach. Mogą pochwalić się one ładnym projektem, dzięki czemu nie tylko dobroczynnie oddziałują na samopoczucie, ale także stanowią interesującą ozdobę wnętrza.

Jak działa lampa antydepresyjna?

Lampy antydepresyjne z wyśmienitym rezultatem można stosować w domu, ponieważ nie zakłócą one codziennego rytmu. Prawidłowo wykonana terapia powinna trwać od 30 do 60 minut, a człowiek, który jej się poddaje może zająć się jakimiś relaksującymi czynnościami, np. czytaniem lub oglądaniem filmu. Ważne jest jedynie, żeby pozostawać w odpowiedniej odległości od ustawionej lampy. Urządzenie emituje światło o znacznie silniejszym natężeniu niż dzieje się w przypadku klasycznych lamp oświetleniowych.

Zainteresował Cię nasz post? Zatem najedź na link do serwisu botoks wrocław i rozkoszuj się następnymi faktami. W razie pewnych pytań - pisz do nas.

W sytuacji światłoterapii ważna okazuje się cykliczność sesji, przez to warto kupić takie urządzenie dla siebie oraz oddawać się przyjemnym seansom w czterech ścianach własnego mieszkania.