Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jak zagraniczne korporacje i koncerny wykorzystują potencjał i umiejętności naszych pracowników

  • Posted on: 8 January 2022
  • By: addmean
Polska jest znana z wysokiej klasy pracowników z wielu dziedzin, o tym wiadomo nie od dzisiaj. Doceniają to międzynarodowe koncerny, które coraz chętniej zatrudniają rodaków, zauważają to także właściciele krajowych firm.


it outsourcing in poland
Author: Andrew Feinberg
Source: http://www.flickr.com
Zresztą obecnie, w epoce międzynarodowych powiązań w biznesie w rzeczywistości niekiedy do końca się nie wie, w jakiej firmie się pracuje. Nawet jeśli ma ona polską nazwę, lokal w jednym z naszych miast i płaci podatki w naszym kraju to nie znaczy, że jej właścicielem nie jest jakiś zagraniczny inwestor. Obecnie bardzo często sytuacja wygląda w taki sposób, że koncerny z zagranicy posiadają własne filie w naszym kraju, zatrudniając jednocześnie najlepszych specjalistów którzy są dostępni na rynku. Bardzo często takie osoby mają angielskie nazwy stanowisk pracy, na przykład product engineering manager czy też IT administrator. Taka praktyka jest powszechna w firmach z międzynarodowymi zespołami, w których angielski to podstawowy język porozumiewania się, lecz sporo przedsiębiorców z naszego kraju także takie obyczaje wprowadza u siebie. Dzięki niskim kosztom pracy i specjalistom najwyższej klasy bardzo dużo firm decyduje się na otworzenie w naszym kraju centrów do obsługi outsourcingowej.

firma
Author: MBWA PR
Source: http://www.flickr.com
Otwierane są one przeważnie w większych akademickich miastach, w jakich nie będzie problemów z dostępnością do młodych, wykształconych ludzi, którzy będą chcieli związać się z międzynarodowymi korporacjami. Początkowo były to głównie firmy działające w controllingu i finansach, w polskich oddziałach budowano grupy pracowników odpowiedzialne za obsługę klientów z wielu innych państw. Często wiązało się to z pracą w godzinach, w jakich się pracuje w kraju klienta, ale przez to można było liczyć na atrakcyjne zarobki. W ostatnim czasie coraz większą rolę mają także usługi takie jak it outsourcing in poland.

Zaintrygowany? To dla nas optymistyczna informacja. Więc kliknij tu Biuro detektywistyczne w Łodzi i czytaj do woli kolejne rzetelne wpisy.

Po profesjonalistach z dziedziny finansów także nasi inżynierowie od IT mają bardzo dużą renomę w międzynarodowych środowiskach, i ilość podmiotów która takie usługi oferuje cały czas rośnie.