Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Urodzenie dziecka to cudny moment i początek dość długiego urlopu wychowawczego

  • Posted on: 16 February 2022
  • By: addmean
Kilka lat temu polskie kobiety wywalczyły sobie, żeby ich urlop wychowawczy trwał okrągły rok.


Niejedna matka potwierdzi, że pierwszy rok maleństwa jest niezwykle ważny.
pożyczka
Author: Mark Hodson Photos
Source: http://www.flickr.com


Jest to okres, kiedy maluszek najbardziej potrzebuje jej ciepła i obecności. I nie chodzi jedynie o mleko oraz przebieranie, ale o budowanie się silnej więzi, która może mieć wpływ na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama rozmyśla już tylko o swym skarbie, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie oczywiście składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) oraz zdrowotne (9%). Istotne jest to, aby zdawać sobie sprawę z tego, że na wysokość pieniędzy, które dostaniemy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, znaczny wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w okresie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego brzdąca.

Czasem zamieszczone w internecie wiadomości są niepewne, ale jeśli ciekawi Cię tego rodzaju tematyka, to kliknij i zdobądź ważne info (https://optitaxi.pl/taxi-warszawa-ceny/) również na analogicznej witrynie.

Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tych wynagrodzeń, ale nie może być także niższa aniżeli 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w Polsce, które wynosi obecnie 2250 zł. Więc w najczarniejszym scenariuszu dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to zbyt duże pieniądze, ale mało która kobieta w dzisiejszych czasach zarabia najniższą krajową. Poza tym niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.
Jeśli dodać tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że możemy bez trudności dać sobie radę z wydatkami życia codziennego. Dziś możemy również ubiegać się o dodatkowe pieniądze z różnych państwowych programów.