Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego apteczka pierwszej pomocy okazuje się tak istotna, jak ją skompletować?

  • Posted on: 3 September 2021
  • By: addmean
Apteczka pierwszej pomocy to pojemnik, w którym znajdują się artykuły i preparaty pierwszej pomocy. Apteczka powinna być stosownie oznaczona, odporna na uszkodzenia i czysta. Pojemnik ze środkami medycznymi musi znajdować się w każdym domu, przedsiębiorstwie i samochodzie. Nie można lekceważyć jej przydatności. Wypadek może przydarzyć się wszędzie i przydatne jest, aby mieć przy sobie wszystko to, co pomoże w bandażowaniu możliwych uszkodzeń.


apteczka
Author: Medisave UK
Source: http://www.flickr.com
Nikt nie zaprzeczy, że apteczka pierwszej pomocy okazuje się konieczna w przedsiębiorstwach produkcyjnych, ale przecież wypadek ma możliwość się zdarzyć także w biurowcu.

Absorbuje Cię mieszczący się w tym miejscu materiał? Kliknij więc dodatkowo tutaj i przeczytaj więcej info (https://ursynow.centrumdemed.pl/demed-ursynow/ortodoncja-ortodonta/) na omawiany problem!

Jednej i drugiej wyposażenie nie będzie rzecz jasna identyczne. Należy apteczkę zawsze dobrać do okoliczności. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalna apteczka pierwszej pomocy, jaka byłaby odpowiednia do każdej sytuacji, jej zawartość trzeba wypełniać i dopasowywać do zastosowania. Z tego względu wyróżniamy kilka rodzajów apteczek: apteczka przemysłowa (z myślą o biurowcach, fabrykach i zakładach przemysłowych), apteczka samochodowa (potrzebna jest rzecz jasna w nagłych potrzebach drogowych; musi mieć zarówno preparaty, jakie ochronią osobę pomagającą, jak i dużą liczbę różnorodnych specyfików opatrunkowych), apteczka ścienna (jest najmocniej popularna, jednak jednocześnie jest najsłabiej przydatna ze względu na brak mobilności), oraz apteczka domowa (znajdują się w niej najczęściej różne dostępne lekarstwa i specyfiki ratunkowe, które mamy u siebie . http://czarmed.pl/sklep/34-apteczki-pierwszej-pomocy


bandaż
Author: jynmeyer
Source: http://www.sxc.hu
W naszym kraju brakuje przepisów, które określałyby, co musi zawierać apteczka pierwszej pomocy. Powinno się dopasowywać jej wyposażenie w zależności od zastosowania oraz liczby osób, które ma ratować. Apteczka medyczna powinna zawierać to wszystko, co pomoże nam ratować stan oraz życie ofiar. Należy pamiętać, iż nie jest to miejsce na leki odkażające albo przeciwzapalne. Apteczka pierwszej pomocy powinna zawierać raczej znaczną ilość opasek uciskowych, plastry, nożyczki, koc termiczny, gazy, chusta trójkątna itp.