Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Ćwiczenia są istotne dla wszystkich niezależnie od wieku — szczególnie jeżeli mamy siedzący tryb życia

  • Posted on: 4 February 2022
  • By: addmean
Niejeden doktor albo fizjoterapeuta powie nam bez ogródek, że trzeba się ruszać, by za jakiś czas nie odczuwać bólu kręgosłupa albo szyi.


Częste ćwiczenia są dość istotne dla każdego człowieka.
trening
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com


Nie trzeba chyba nikomu udowadniać, że siedzący tryb życia nie wydaje się być optymalną opcją dla naszego zdrowia. Jeżeli jednak siedzimy bez przerwy przed laptopem, to musimy po pracy udać się na jakiś trening. Nie musi być to nic wyszukanego. Możemy udać się z kolegami z biura na siłownię lub sami na pływalnię. Wszystko zależy od tego, co zapewnia nam radość. To powinna być nasza główna wskazówka, jeżeli pragniemy zacząć ćwiczyć. Bezsensowne będzie zmuszanie się do czegokolwiek. Jeżeli będziemy ćwiczyć pod przymusem, to i tak w końcu to olejemy, ponieważ będziemy szukać jedynie wymówek. Zatem róbmy to, co daje nam satysfakcję, ale co też uruchomi nasze ciało.

Przeczytaj większą ilość szczegółów, a poznasz inne wiadomości, które z pewnością również Cię zaintrygują. Nie zwlekaj zatem i użyj linku soczewki kontaktowe hajnówka!

Pamiętajmy tylko o tym, żeby nie przeforsować się już pierwszego dnia. Lepiej będzie zaczynać od małych rzeczy i stopniowo zwiększać liczbę kilometrów albo obciążenia na siłowni. Kluczowe jest to, byśmy trenowali często. Kilka razy w tygodniu to minimum. Można dla przykładu zapisać się na aerobik w fitness clubie. Jeśli czujemy, że będzie nam raźniej w grupie lub potrzebujemy motywacji i trenera, to nie wstydźmy się tego.
Trening, który umorduje nas w zdrowy sposób, ulepszy naszą kondycję i uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia. Będziemy dzięki temu uśmiechnięci, a nasz organizm będzie zadowolony — w szczególności kręgosłup.