Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Ciągłe bóle pleców lub stawów są po prostu sygnałem, że powinniśmy zapisać się na wizytę do fizjoterapeuty

  • Posted on: 18 January 2022
  • By: addmean
Każda osoba, która czuje duży ból w swym ciele, musi zapisać się do fachowca, aby on mógł rozwiązać problem.


Osoby, które miały wypadek czy uległy dużej kontuzji, na pewno odczuwają bóle kończyn albo różnych innych części w ciele.
Gabinet, zestaw mebli biurowych
Author: Atelier Nocca Design
Source: Atelier Nocca Design


Może być tego masa — plecy, ręce i nogi, kolana, barki, stawy czy więzadła. Każdy ból, jeżeli przeradza się w patologiczną postać, staje się nie do zniesienia. Należy wówczas szukać wsparcia. Zwykle pierwsze kroki prowadzą nas do ortopedy. specjalista zrobi nam zdjęcie i USG i najczęściej odsyła na rehabilitację. Trzeba podejść do zadania bez żartów, ponieważ tylko regularna rehabilitacja (zobacz Sprzęt medyczny Wrocław) może przynieść nam ulgę oraz zażegnać problem. Rehabilitant, do którego się zapiszemy, stwierdzi, czy najpierw trzeba zacząć od masażu, a następnie przejść do ćwiczeń czy może jakoś inaczej należy rozwiązać problem. Zaufajmy specjaliście. Jeśli powie nam, że powinniśmy ćwiczyć każdego dnia, to tak należy robić. Nie ma sensu kłamać, gdyż wyłącznie sobie zaszkodzimy. Niestety na fizjoterapię z NFZ czeka się w Polsce zbyt długo. Jeśli zaś problem jest pilny, to należy iść do prywatnej kliniki, gdzie zatroszczą się o nas natychmiast. Oczywiście, będziemy musieli za to zapłacić, ale zdrowie jest przecież bezcenne.
Po serii zabiegów oraz określonej ilości ćwiczeń z pewnością wrócimy do pełnej formy. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że ból przejdzie, a my powrócimy do całkowitej sprawności.