Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Czy można zostać skazanym na karę więzienia za swoje długi?

  • Posted on: 24 September 2022
  • By: addmean
Nie wszyscy ludzie mają świadomość, że można by trafić do zakładu karnego za swoje długi. Jednak dzieje się tak jedynie w co poniektórych wypadkach. W tym wypadku nie musimy liczyć na przedawnienie długu, gdyż są tego typu okoliczności, w jakich uchylanie się od zapłaty może zakończyć się zasądzeniem kary pozbawienia wolności.
więzienie
Author: AFGE
Source: http://www.flickr.com


Nie spłacanie tzw. chwilówek nie jest jeszcze powodem do pójścia do więzienia, jednak osZUStwa podatkowe mogłyby się już zakończyć karą 15 letniego więzienia. Do więzienia można dostać się za swoje zadłużenia, lecz tylko w niektórych wypadkach. Więzienie za zadłużenie może zostać zasądzone w tego typu okoliczności, gdy wierzyciel uchyla się od płacenia oraz będzie mu to udowodnione. W odmiennym wypadku dość ciężko jest mówić o tym, że za zadłużenia można by pójść do więzienia, ponieważ tylko za niezapłacone wierzytelności żadna osoba nie ma prawa odbierać nikomu wolności.


Okoliczności, które wprost wpływają na powstawanie należności, które powodują, że jakaś osoba trafi do zakładu karnego za zadłużenia, zatem potocznie mówiąc za zaleganie z opłacaniem alimentów, lub wyłudzenie kredytu czy pożyczki, niezapłacenie mandatu, wyzbywanie się majątku, unikanie podatków. Jeśli chodzi o pożyczki czy kredyty, to nie spłacanie "chwilówek" nie może się zakończyć w areszcie.

Ta oferta ubranie termiczne jest bardzo interesująca i jeżeli szukasz większą ilość wiadomości na opisywaną tu tematykę, to znajdziesz je tutaj.

Nie znaczy to jednak, że wierzyciel pożyczkowy jest całkowicie bezkarny. Konsekwencje nie oddawania tzw. chwilówek to choćby wpisanie konkretnej osoby do KRD czy strata zdolności kredytowej.
Z tego też powodu choć więzienie za długi nie odnosi się do "chwilówek", to spłacanie należności jest najważniejsze dla każdego człowieka, nawet takiego, który ma bardzo trudną sytuację, taką jak choćby podział kredytu dokonywany po rozwodzie. Z tego też powodu należy robić wszystko, aby nie mieć jakichkolwiek należności finansowych.