Apteczka

Jak wyposażyć domową apteczkę? - co musi tam być

 • Posted on: 14 September 2021
 • By: addmean
apteczka pierwszej pomocy
Source: flickr.com
Apteczka domowa musi być zaopatrzona w odpowiedni zestaw leków, ziół oraz materiałów opatrunkowych. W celu łatwego odnalezienia potrzebnego medykamentu, zawartość apteczki musimy podzielić na parę części. Miej dostępne, bardziej zabezpieczone powinny być panacea do użytku wewnętrznego, w następnej kolejności lekarstwa do użytku zewnętrznego.

Farmaceutyki jakie dobrze jest posiadać w swojej domowej apteczce

 • Posted on: 11 August 2021
 • By: addmean
leki
Author: Marc Majcher
Source: http://www.flickr.com
Plastry, medykamenty, preparaty, opatrunki... Co powinno znaleźć się w domowej apteczce? W domowej apteczce oprócz środków opatrunkowych powinny znaleźć się lekarstwa które zażywamy stale jak też środki znieczulające, , przeciwwirusowe (przykładowo Groprinosin - medykament przeciwwirusowy o działaniu immunostymulującym - aktywizuje odpowiedź układu odpornościowego. Substancją aktywną medykamentu jest inozyny pranobeks, środek wykazujący działanie przeciwwirusowe).

Leki bez recepty w jakie warto być wyposażonym

 • Posted on: 30 July 2021
 • By: addmean
lekarstwa
Author: Kiran Foster
Source: http://www.flickr.com
Nim przystąpimy do gromadzenia najpotrzebniejszych leków, pomyślmy o podstawach, w każdym domu bowiem winno znaleźć się miejsce na witaminę C, termometr, plastry jak też preparaty do dezynfekcji, tj. woda utleniona bądź spray do dezynfekowania skóry. To baza. Później dobierzmy farmaceutyki na konkretną przypadłość. Gorączka, grypa, przeziębienia, dolegliwości ze strony żołądka, bóle przeróżnego pochodzenia. Gdy posiadamy małe dzieci, które jak wiemy, chorują dużo częściej niż dorośli, środki zapobiegawcze są niezbędne.

Jakie leki dobrze jest kupić do swojej domowej apteczki poza środkami na bóle głowy oraz opatrunkami?

 • Posted on: 28 November 2020
 • By: addmean
suplement
Author: Health Gauge
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas powinien posiadać w domu apteczkę, by z każdym zadraśnięciem palca nie biec do apteki po środki opatrunkowe lub wodę utlenioną. Takie rzeczy zawsze dobrze jest mieć po ręką, tak samo jak środki na bóle głowy, które będą przydatne w nerwowych sytuacjach bądź przy zwykłym zmęczeniu. Nieznośne dolegliwości bólowe mogą przydarzyć się wszystkim, a dobrze wiesz, jak potrafi to przeszkodzić w normalnym funkcjonowaniu. Jednakże poza nadmienionymi środkami pomocnych będzie także kilka innych leków, które warto mieć w szufladzie, aby móc od razu je zastosować.

Zamawiaj leki przez internet, bez recepty

 • Posted on: 23 August 2020
 • By: addmean
Apteka
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Pewnie nie raz spotkałeś się z problemem dostępności leków w aptece pod Twoim blokiem czy mieszkaniem? Musiałeś jeździć po całym mieście w poszukiwaniu tego, co lekarz wypisał na recepcie, a nie mogąc znaleźć leku w żadnej aptece musiałeś w końcu złożyć zamówienie w aptece i czekać kilkanaście dni na dostawę, która oczywiście była dodatkowo płatna? Albo spotkałeś się z przeterminowanym lekiem w aptece, który był trzymany na półce od kilku lat?

Leki, które mogą okazać się przydatne w zwalczaniu różnorakich kłopotów na tle zdrowotnym.

 • Posted on: 19 November 2019
 • By: addmean
lekarstwa
Author: epSos .de
Source: http://www.flickr.com
Każdy ma zapewne w taki sposób przygotowaną apteczkę domową, by w przypadku jakichś schorzeń bezzwłocznie sobie z nimi poradzić. Między innymi co jakiś okres czasu warto ją wypełnić. Aczkolwiek zazwyczaj jest tak, iż człowiek zdrowy nie myśli o tym, że może go spotkać jakakolwiek ciężka choroba. Nie wzbudza to zdziwienia, przecież wszyscy powszechnie uważamy, że powinniśmy chwalić się świetną kondycją. Wiele natomiast na temat tego, jak się poczujemy a także co z swoim samopoczuciem mamy możliwość zrobić myślimy wówczas, gdy już cokolwiek nam dolega.