Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Garść wskazówek jak wybrać dobrego psychologa

  • Posted on: 7 August 2022
  • By: addmean
Znalezienie aktualnie terapeuty jest bardzo prostym zadaniem. Jednak odnalezienie takiego, który po pierwsze jest fachowcem, zaś po drugie będzie pasował naszym wymogom, to już niestety bardziej trudne wyzwanie.
Zamyślona kobieta
Author: yomo 13
Source: http://www.flickr.com


W poniższym tekście odnajdziesz kilka porad, które mogą dopomóc Ci wybrać dobrego psychoterapeutę. Należy mieć świadomość tego, że jest to już pół sukcesu. Po pierwsze sprawdź, czy posiada on tytuł magistra psychologii lub jest lekarzem psychiatrą. Obecnie w naszym kraju każdy może otworzyć gabinet terapeutyczny. Dotyczy to nawet inżyniera informatyki, krawcowej lub murarza. Naturalnie w świetle litery prawa, niezupełnie z kolei moralności lub holter kraków etyki. Nie ma zatem w tym nic dziwnego, że opinie o psychoterapii są przeróżne. Żeby uniknąć rozczarowania, w pierwszej kolejności zainteresuj się, czy też ktokolwiek, do kogo się wybierasz skończył właściwe studia dla przykładu jednolite studia magisterskie w zakresie Psychologii. Najlepiej o specjalności powiązanej z terapią lub studia medyczne. Dlatego też jeżeli interesuje Cię profesjonalny psycholog Łódź to miasto, gdzie odnajdziesz świetnego specjalistę.


Kolejna sprawa: zwróć uwagę na trend terapeutyczny, w którym pracuje dany specjalista. Nie dowolne podejście terapeutyczne jest najlepsze dla dowolnego zaburzenia. Trzecia sprawa to sprawdź, jakie posiada osiągnięcia dany profesjonalista. Nie chodzi tu o trzydziestoletnią praktykę z pacjentami, ale choćby o kilkumiesięczne staże oraz praktyki w różnych placówkach terapeutycznych dolegliwości psychicznych albo seksualnych bądź psychicznych. Dzięki temu zyskasz pewność, że nie zostałeś niejako królikiem doświadczalnym.
Kolejna sprawa tyczy się tego, żebyś upewnił się, czy dany profesjonalista posiada certyfikat psychologa lub czy też jest w trakcie szkoły psychoterapii. Piąty punkt, który chociaż jest końcowy, nie jest wcale błahy, tyczy się prywatnego poznania konkretnego specjalisty.