Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

O plusach płynących z korzystania soczewek kontaktowych

  • Posted on: 20 May 2022
  • By: addmean
Łatwo zauważyć, że coraz więcej ludzi ma wady wzroku. Gdy w końcu wybierają się na konsultację u lekarza lub optyka, pozostaje im zakup okularów. Sporo osób po pewnym czasie wymienia je na soczewki kontaktowe.
kobieta
Author: Lies Thru a Lens 
Source: http://www.flickr.com


Choć wydają się one wydawać na początku z początku dość niewygodnym rozwiązaniem, mają mnóstwo plusów. Jakich?


małżeństwo
Author: Karl-Ludwig Poggemann
Source: http://www.flickr.com


Po pierwsze, soczewki pozwalają, kiedy tego chcemy, w ukryciu wady wzroku. Poza tym nie musimy pielęgnować ich tak bardzo, jak okularów. Okulary wymagają ciągłego wycierania, a z biegiem czasu wyginają się lub mogą się zarysować. Zużyte soczewki zwyczajnie się wyrzuca. Tych jednodniowych i przeznaczonych do noszenia np. przez okres miesiąca, nie musimy nawet czyścić. Właściwie wyrzuca się je i potem bierze nową parę. Strata soczewek, ze względu na koszt wymiany, wydaje się także sporo mniej bolesne, niż zagubienie okularów.


Soczewki są błogosławieństwem osób uprawiających sport. Biegi, taniec czy praktykowanie jakiegokolwiek sportu, w którym mamy do czynienia z piłką, jest wręcz niebezpieczne, kiedy robi się to w okularach na nosie. Soczewki kontaktowe dają więcej swobody niż okulary. Dzięki temu nie trzeba ciągle uważać na okulary. Powinno się wspomnieć też o obowiązkowych przy wielu rodzajach sportu goglach lub np. przesłonie na oko niecelujące w sportach strzeleckich. Ani jednego, ani drugiego nie wkłada się na okulary, za to soczewki nie stanowią dla tych przyrządów żadnej bariery.


Zalet płynących z noszenia soczewek kontaktowych jest o wiele więcej.

Ekscytuje Cię przedstawiona tematyka? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury (https://amapack.pl/) pokrewnego postu - on też jest warty uwagi.

W słonecznych miesiącach powinno się wspomnieć o tym, że możemy na nie założyć normalne okulary przeciwsłoneczne, a podczas chłodnych miesięcy – nie ma ryzyka zaparowania. Właściwie nigdy nie zachodzą parą, czy to w niepogodę, czy przy porannej kawie. Nie ześlizgną się też nawet po zamoczonej twarzy.


Szczerze mówiąc, niełatwo wymienić pełną listę ich zalet.
Dlatego powinno się zastanowić, czy nie nabyć swojej pierwszej pary. Posiadają właściwie jedynie kilka wad, wśród których jest taka, że musimy w nich wstrzymywać łzy, bo płakanie w soczewkach może nastręczać problemów. Czy jest to jednak taka duża wada?