Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego urologa nie można uważać za kłopotliwego specjalistę?

  • Posted on: 11 February 2022
  • By: addmean
Wielu panów uważa, że wizyta w gabinecie urologa to coś wstydliwego. Z jakiego powodu? Tylko dlatego, że urologia zajmuje się schorzeniami układu moczowo-płciowego u osób płci męskiej i moczowego u kobiet.


urologia
Author: Sascha Wenninger
Source: http://www.flickr.com


Przekonania te zrodziły się prawdopodobnie z tego powodu, że układ płciowy u mężczyzn jest mocno połączony z moczowym. Również mit, że jest to wyłącznie specjalista dla mężczyzn, jest zupełnie nieprawdziwy.


Jakimi chorobami zajmuje się urologia? Zajmuje się chorobami wewnętrznych i zewnętrznych narządów płciowych i moczowych, a także ich zapaleniami. To urolog zajmuje się leczeniem problemów z pęcherzem. Należy do nich np. problem, do którego wiele osób się nie przyznaje: popuszczanie moczu. Do tego specjalisty chodzi się także z podejrzeniem kamieni w nerkach oraz podejrzeniem nowotworów kilku organów: prostaty, jąder, nerek oraz pęcherza.

Hej, sprawdź to dobry alergolog, jeżeli do tej pory nie wiesz o tej atrakcyjnej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Panowie zasięgną rady tego lekarza, gdy cierpią na zaburzenia erekcji. Być może jest to następny z powodów, przez który urologia jest nielubiana przez panów.


Trzeba jednak wiedzieć, że wizyta u urologa, jest zwykłą wizytą u lekarza, odrobinę odpowiadającą wizycie u ginekologa. Czy ktoś wstydzi się odwiedzenia kolejnego lekarza, który leczy choroby nerek, czyli nefrologa? Bynajmniej. A przecież ci lekarze zajmują się niezwykle podobnymi schorzeniami z tą dużą różnicą, że urolog to także chirurg, więc może leczyć operacyjnie.


Powinniśmy pamiętać, że zakażenia układu moczowego są bardzo częste i naprawdę niebezpieczne, szczególnie u kobiet.
Powinniśmy dbać o ten organ, bo spełnia ważną funkcję w ciele człowieka, filtrując nawet dwieście litrów płynów na dobę. To dlatego lekarze zalecają okresowe badania moczu. Z ich pomocą nim można wykryć wiele, groźnych i mniej groźnych, chorób.