Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

W jakich sytuacjach trzeba zgłosić się do protetyka?

  • Posted on: 18 April 2022
  • By: addmean
Praca protetyka musi się opierać na stałej współpracy z dentystą. Protezy w żadnym razie nie mogą być wykonywane bez jego zgody.


Protetyk zajmuje się w głównej mierze naprawą a także wytworem ortodontycznych aparatów, albo zębowych protez.


zdrowy obiad
Author: Edsel Little
Source: http://www.flickr.com


spacer po plaży
Author: Nicolas DECOOPMAN
Source: http://www.flickr.com


Na pewno nie jest to fizyczne zajęcie. Jest to umysłowa praca wymagająca bez wątpliwości ogromnej koncentracji, cierpliwości a także precyzji. Protetyk w swej pracy używa są ceramicznych materiałów, elementów metalowych, poddaje je obróbce przy pomocy profesjonalnych instrumentów. Miejscem pracy tego profesjonalisty jest protetyczna pracownia. Protetyk pracuje najczęściej w niewielkim wnętrzu, a niekiedy nawet w gabinecie dentystycznym, jednakże jest to dziś rzadkie zjawisko. Pomimo, iż protetyk pracuje przeważnie na zlecenie stomatologa, praca jego ma charakter samodzielny.


smak
Author: MOMKAY


Profesjonalista ten nieczęsto ma bezpośredni kontakt z własnymi pacjentami. Częstokroć w wykonaniu nieodzownych odlewów pośredniczy lekarz dentysta. Pracę protetyka można określić zaledwie dodatkiem do usług świadczonych przez lekarza dentystę. Jednak stomatolog (stomatolog w Legnicy) bez wsparcia protetyka nie mógłby wyświadczać swych usług. W kwestii technologii przeróżnych materiałów chemicznych albo aparatów ortodontycznych wciąż zachodzą zmiany. Protetyk winien śledzić je. Jeżeli idzie o wymagania fizyczne przed którymi stawia się tego specjalistę, to najważniejsze są na pewno zdolności manualne i rzecz jasna świetny wzrok.
Ze względu na swoistość owego zawodu, mogą ją również wykonywać niepełnosprawni. Jedyne przeciwwskazania zdrowotne to alergiczna podatność na rozliczne materiały, z którymi się będzie miało styczność w trakcie praktykowania tego zawodu.