Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jakie witaminy powinni zażywać seniorzy?

  • Posted on: 4 February 2022
  • By: addmean
Osoby starsze, o wiele częściej niż osoby w młodszym wieku są narażeni na zbyt małą ilość makro-, mikroelementów i witamin.


Jest to spowodowane utratą łaknienia, wieloma schorzeniami, które towarzyszą redukcją funkcjonalności układu trawiennego albo nieodpowiednim nawodnieniem ciała.


wygląd - tableau
Author: Adam Mirowski
Source: http://www.flickr.com


O świcie czy zmierzchu oczy są narażone na szczególny wysiłek
Author: SXC.hu
Source: SXC.hu


Rodzina, która chce wzmacniać dziadka oraz babcię, wielokrotnie udaje się do apteki, żeby kupić preparat zawierający witaminy dla osób starszych. Jednymi z kluczowych klientów w takich punktach jak apteka są właśnie seniorzy. osoby w podeszłym wieku często biorą duże liczby lekarstw, przy czym używanie "cudownych pigułek" na każde schorzenie nie jest korzystnym rozwiązaniem. Ważna jest bowiem wiedza z zakresu tego, których składników rewitalizujących tak naprawdę potrzebują osoby w podeszłym wieku i dopiero na bazie tego typu danych trzeba wybierać właściwy środek wzmacniający.
Ważne są witaminy z grupy B, ponieważ mają korzystny wpływ na tzw. funkcje poznawcze, a także na układ nerwowy i krwionośny. Osoby w podeszłym wieku muszą również brać kwasy omega 3, gdyż posiadają one wielkie znaczenie w przypadku prewencji dolegliwości sercowo-naczyniowych i żywieniu plamki żółtej. Istotna jest także witamina K, D3 oraz wapń. Ułatwiają one utrzymanie narządu ruchu w dobrym stanie oraz mają wpływ na przeciwdziałanie wytwarzania się tzw. blaszki miażdżycowej. Bardzo znana witamina C wspomaga system odpornościowy i przyspiesza gojenie się ran.


Witamina E natomiast hamuje mechanizmy starzenia się komórek, przez co ma duże znaczenie w wypadku chorób nowotworowych. Magnez i cynk wspomagają układ nerwowy, a także pozytywnie działają na obronne funkcje organizmu.

Udało nam się zwabić Twoją myśl tym interesującym postem? Świetnie. Tym samym namawiamy - kliknij w link soczewki kontaktowe garwolin i przenieś się do kolejnej strony po fakty.

Suplementy diety dla osób starszych są dostępne w formie tabletek albo w postaci płynnej.