Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jak sobie radzić, gdy posiadamy problemy z zasypianiem?

  • Posted on: 28 January 2022
  • By: addmean
kłopoty ze snem ma dziś niezwykle dużo osób. Budzenie się w nocy czy trudności z zasypianiem są to problemy, jakie dotyczą połowy Polaków.


W okresie znacznego napięcia i zdenerwowania możemy zastosować leki, jakie zawierają wyciąg z waleriany, chmielu i goryczki.
kosmetyki
Author: Ayu Laurence
Source: http://www.flickr.com


Jagody
Author: iStock
Source: iStock


Środki te posiadają działanie potęgujące odporność na stres oraz zmniejszają napięcie psychiczne. Z tego powodu ułatwiają zasypianie i gwarantują sen, który podobny jest do naturalnego. Waleriana, goryczka oraz chmiel mają działanie uspokajające i nie wywołują uzależnienia. W kłopotach z zasypianiem wskazany jest także syrop zawierający ekstrakt z korzenia kozłka lekarskiego i głogu. W tym syropie kozłek ma działanie rozkurczające na przewód pokarmowy. Kozłek oraz głóg mają działanie przeciwskurczowe na mięśnie naczyń krwionośnych. Ten syrop jest szczególnie wskazany tym osobom, które cierpią na dolegliwości ze strony układu pokarmowego na nerwowym tle.


Działanie tabletek z ekstraktem z melisy, mięty i kozłka jest bardzo silne. Siła działania wszystkich takich składników sumuje się. W rezultacie otrzymujemy preparat, jaki posiada bardzo mocne działanie uspokajające. Preparat taki jest niezawodny, ale niestety dłuższe jego stosowanie wiąże się z uzależnieniem. Może się to objawiać na przykład niemożnością zaśnięcia bez wykorzystania tego środka. Nie można stosować takich preparatów w czasie ciąży i przez niewiasty karmiące piersią.

Zainspirował Cię nasz wpis? Będzie nam przyjemnie, jeżeli zdecydujesz się na przeglądnięcie następnych. Po prostu kliknij stronę i wejdź do kolejnej witryny.

Nie można też stosować go u najmłodszych, ponieważ preparat może zawierać alkohol. Z takiego powodu nie przepisuje się używania takiego środka u osób, które cierpią na epilepsję lub alkoholizm.
Również należy mieć świadomość, że alkohol, jaki obecny jest w tym syropie może osłabić zdolność kierowania pojazdem oraz obsługi urządzeń. Środki, które mają postać syropu posiadają także cukier, z tego względu nie można stosować ich u osób, które chorują na cukrzycę.