Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jak dużo zarabia dzisiaj chirurg i dlaczego jest takich lekarzy tak mało?

  • Posted on: 7 February 2022
  • By: addmean
W placówkach szpitalnych mamy dzisiaj rozmaite oddziały, które pomagają różnym chorym. Na oddziale chirurgicznym przeprowadza się różne operacje, jakie mają na celu poprawienie jakości życia.


Dziś jednak chirurgia nie jest tak popularna jak parę lat temu.
Brak lekarzy z takiej dziedziny medycyny, przekłada się na zagrożenie bezpieczeństwa obywateli i całego kraju. Dziś ciągle jest niedostateczna ilość chirurgów, a wielu z nich posiada już swoje lata. Dzisiaj dla młodych doktorów ta dziedzina medycyny nie jest wcale atrakcyjna. Najbardziej groźnie to wygląda w niewielkich szpitalach.

Interesuje Cię, jakie były moje źródła (http://pomocpsychologa.pl/)? Zatem pragnę zachęcić Cię, byś wszedł na moją świeżą witrynę. Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Często są sytuacje, gdy ordynator z 20 letnim stażem mówi, że jest najmłodszym doktorem na oddziale. W szpitalu, gdzie liczba łóżek liczy 40, powinno być tam zatrudnionych 5-6 chirurgów. Jednak obecnie można napotkać oddziały, na jakich jest zatrudnionych 2-3 chirurgów.


chirurgia
Author: Daniel Chow
Source: http://www.flickr.com


Chirurg naprawdę pracuje dużo dłużej niż powinien. Dziś chirurg zarabia około 2,5 tysiąca złotych i pracuje na stanowisku niezwykle odpowiedzialnym, w którym stawką nierzadko jest życie pacjenta. Ci lekarze dorabiają sobie działalnością w innych jednostkach albo pracą kontraktową. Duże jest prawdopodobieństwo zrobienia błędu, który wynikał będzie w rezultacie przemęczenia. Młody lekarz również pamięta, że praca chirurga jest bardzo ciężka. Jeżeli mamy do czynienia z mało dochodowym oddziałem, nie ma tam także nowoczesnych metod czy metod realizowanych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii medycznych.
Nawet jeżeli otwarcie jakiegoś oddziału było bardzo głośne, to po paru latach okazuje się, że nie wystarczyło pieniędzy na zakup innowacyjnej aparatury. Aby chirurgów było wystarczająco dużo, należy na pewno podwyższyć pensje lekarzy.