Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju mogą być przyczyny bólu nadgarstka i w jaki sposób możemy go leczyć?

  • Posted on: 16 June 2022
  • By: addmean
Jeśli boli nas nadgarstek, mogłoby oznaczać to przeciążenie stawu albo uraz. Ból nadgarstka mogą powodować choroby zwyrodnieniowe albo niestabilność.


Dosyć często występują choroby nadgarstka.


komputer
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


Tyczą się one osób w różnym wieku. Ma on dosyć złożoną anatomiczną konstrukcję, gdyż to w nim przebiegają nerwy i naczynia, które są odpowiedzialne za poprawne działanie ręki. Przyczyną bólu w nadgarstku może być przeciążenia miękkich tkanek w zakresie stawu na skutek wykonywania ciągłych manualnych prac. Inną przyczyną bólu w nadgarstku mogłoby być złamanie nadgarstka, jakie tyczy się starszych osób, których kości są mało odporne na urazy, jednak są również bardzo często napotykane u ludzi młodszych, które sporo jeżdżą na snowboardzie. Także nadgarstek mógłby boleć w wyniku zmian zwyrodnieniowych, które powstają na skutek niszczenia chrząstki, którą pokryte są stawy. Wtedy może dojść do narośli kostnych i porannej sztywności.
osoby mające pracę w biurze, najczęściej mogłyby zapadać na choroby nadgarstka. Bardzo uciążliwy jest zespół cieśni nadgarstka. Jego źródłem mógłby być ucisk obrzękniętych miękkich tkanek na włókna pośrodkowego nerwu dłoni, jaki znajduje się w kanale nadgarstka. W wyniku tego ucisku może dojść do zaburzeń ukrwienia nerwu, co może wywoływać jego obrzęk i mrowienia w nadgarstku i palcach. Takie objawy są wyczuwalne podczas pracy i w czasie odpoczynku. Ten zespół jest schorzeniem neurologicznym, które określane jest neuropatią.


Pierwszym objawem są bóle nadgarstka i palców, które odczuwalne są przy zgiętym nadgarstku. Później pojawiają się także w nocy oraz podczas odpoczynku. Następnie występuje zaburzenie czucia.