Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju są rodzaje jonizatorów oraz jakim chorobom mogłyby zapobiegać?

  • Posted on: 19 February 2022
  • By: addmean
Porównując życie na terenach wiejskich, życie w mieście jest bardzo komfortowe, jednak posiada też swoją "ciemną stronę". Jest nią w większym stopniu zanieczyszczone powietrze, które niezwykle negatywnie wpływa na ludzki organizm.


Z powodu na znajdujące się w powietrzu tzw. jony dodatnie, jesteśmy narażani na różnorodnego rodzaju dolegliwości.


pacjentki
Author: Tony Alter
Source: http://www.flickr.com


gabinet
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com


Należą do nich m.in. astma, alergia (sprawdź alergolog dziecięcy legnica) czy problemy związane z infekcjami dróg oddechowych. Najgorsze jest to, że takie jony są wytwarzane na skutek działania komputerów, drukarek laserowych czy też choćby zwyczajnych telewizorów. Jeżeli na skutek oddziaływania tych jonów ludzie narzekają na zmniejszoną koncentrację, z pewnością ucieszą się, że ich kłopoty mogą skończyć się, jeżeli tylko kupią dobry jonizator. Jest to urządzenie, które wytwarza pożyteczne dla ludzkiego ciała jony ujemne. Takie urządzenie nie jest wyjątkowo drogie. Z drugiej strony, cena zależy od ilości obecnych w nim funkcji i (tak jak w innych wypadkach) opłata profesjonalnych modeli może wydać się wysoka.
Opłaca się go kupić jeżeli bardzo zależy nam na usunięciu z np. domu wszelkiego typu zarazków czy też roztoczy. Jeśli zakupimy tego typu jonizator, będziemy mogli we własnym domu oddychać tak czystym powietrzem, jakbyśmy przebywali właśnie nad wodospadem czy też na środku puszczy.


Tego typu jonizatory można by podzielić na klasyczne, które tworzą jony ujemne za pomocą prądu elektrycznego i jonizatory termoemisyjne, które mogłyby emitować jony ujemne przy wykorzystaniu elektronów, które pojawiają się na rozgrzanym metalu. Tego typu urządzenia funkcjonują nieco wolniej niż te ostrzowe.