Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Do którego terapeuty można by się zwrócić z urazami po stłuczce samochodowej?

  • Posted on: 29 April 2022
  • By: addmean
Medycyna niekonwencjonalna spotyka się w naszym kraju z trochę mieszanymi opiniami. Często ludzie sięgają do niej dopiero w ostateczności. Tymczasem w wielu wypadkach strach przed nią jest zbędny.


twarz
Source: pixabay


Osteopatia dla przykładu, to bardzo znana technika, w jakiej zarówno ustalanie diagnozy, jak i możliwa późniejsza kuracja różnorodnego rodzaju dysfunkcji organów ruchu jest przeprowadzana za pomocą rąk terapeuty. Trzeba zaznaczyć, że taka kuracja osteopatyczna np. tkanek miękkich czy też stawów ma określony wpływ na system nerwowo-mięśniowy, przez co bezpośrednio wpływa tak na organizm pacjenta, jak i na jego psychikę.

Czy masz wrażenie, że zredagowany przez nas wpis jest nieschematyczny? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj także zamieszczony tu (http://www.koncentrator-tlen.pl/) pokrewny materiał.

Terapia przy użyciu tej procedury opiera się na szerokiej wiedzy fizjologicznej i anatomicznej. Jednak to oczywiście nie całość - równie istotna jest doskonała znajomość biomechaniki systemu kostno-mięśniowego. Osteopatia traktuje pacjenta niejako całościowo, jednak zauważa powiązania pojawiające się pomiędzy psychiką, ciałem i umysłem. Podejście takiej metody zakłada także, że nasz organizm ma zdolność do samoregeneracji.


dziecko w podróży
Source: pixabay.com


Pacjent
Author: Geratherm® Desktop
Oczywiście jeżeli chorujemy na jakąkolwiek dolegliwość i udamy się z nią do tego rehabilitanta, trzeba (w miarę możliwości) wziąć ze sobą całą dokumentację medyczną, razem ze zdjęciami RTG albo wynikami rezonansu magnetycznego. Tego typu zbadanie posiada m.in. szczegółowy wywiad, oględziny oraz m.in. próby na zakresy ruchu kończyn chorego.


Przy stosowaniu tej metody wykonywane są także techniki strukturalne, jakie polegają na wykonywaniu czynności na narządach albo tkankach pacjenta. Do takiego terapeuty można zwracać się o pomoc w wypadku chociażby dolegliwości będących efektem kolizji drogowej.