choroba

Jak działać, gdy okaże się, iż mamy zaćmę? powinniśmy w takim momencie zdecydować się na operację

 • Posted on: 22 May 2020
 • By: addmean
Leczenie zaćmy
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.
Zaćma to zmętnienie naturalnie przezroczystej soczewki. Jak wiemy, ta część naszego oka skupia światło na siatkówce, a zmiany na jej powierzchni, jak zaćma – pogarszają proces widzenia. Zaćma rozwija się powoli z upływem czasu, jest tak jednak, że robi się nagle. Zaćma jest częsta u osób po 60. roku życia, objawia się aż w 60% przypadków.

Aktualnie polecane możliwości – borelioza

 • Posted on: 14 May 2020
 • By: addmean
alergia
Author: niceness
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o testy na alergię, widać niesamowitą różnorodność opcji. Oferty spotykają się z dużym uznaniem, więc warto zwrócić na nie znaczną uwagę. Możliwości te są szczególnie doceniane oraz rekomendowane dla osób, u których występuje podejrzenie alergii. Mogą one wiele uprościć, więc wskazane jest zatroszczyć się o swoje zdrowie już teraz. Propozycje obejmujące istotne dla potencjalnych alergików testy mogą dać odpowiedź na mnóstwo istotnych kwestii.

Powody zaburzeń w odżywianiu u kobiet i ich szkodliwe konsekwencje

 • Posted on: 3 May 2020
 • By: addmean
Zaburzenia odżywiania- anoreksja
Author: Benjamin Watson
Source: http://www.flickr.com
Obecnie zauważalna jest tendencja do dążenia do bycia szczupłym. Figura taka jest bowiem promowana jako najlepsza i pożądana. Z tej przyczyny faktem staje się ostre odchudzanie się u dużej liczby kobiet. Rzecz jasna przy większym stopniu otyłości dieta jest nawet niezbędna. Większa liczba nadprogramowych kilogramów stanowi bowiem czynnik zagrażający zdrowiu ludzi.

Jaką funkcję pełni psychoterapeuta oraz kiedy należałoby iść na psychoterapię?

 • Posted on: 20 November 2019
 • By: addmean
psychologia
Source: flickr.com
Psychoterapeuta to doświadczony specjalista, który pomaga pacjentom przejść przez przeróżne ciężkie sytuacje, kłopotliwe chwile czy pojawiające się problemy. Nie daje on gotowych rozwiązań, lecz użycza wsparcia emocjonalnego oraz psychicznego, pomaga inaczej spojrzeć na to, co obecnie dzieje się w życiu pacjenta, jaki nie zawsze potrafi spojrzeć na niektóre sprawy z innej, lepszej perspektywy. Pomaga pacjentowi odmienić sposób myślenia czy też postępowania i radzić sobie z trudnościami i życiowymi problemami.

Parę ważnych faktów nt. leku Urosept

 • Posted on: 17 November 2019
 • By: addmean
Zakażenie dróg moczowych dróg moczowych należy do najbardziej popularnych infekcji bakteryjnych atakujących nasz organizm. Schorzenie to ma miejsce dziesięć razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Zważywszy na bliskość pochwy i odbytu bakterie łatwo mogą przedostać się do pęcherza moczowego wywołując stan zapalny.

Wady wymowy wywołują spory wpływ na człowieka- dowiedz się, w jaki sposób temu przeciwdziałać

 • Posted on: 16 November 2019
 • By: addmean
Mural- dzewczyna z zasłoniętymi ustami
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com
Może się zdawać, iż jeżeli ktoś od dzieciństwa posiada problemy z wypowiadaniem się, to jest do niej tak nawykły, że właściwie nie zwraca na to uwagi. Niestety pozostali ludzie, a zwłaszcza maluchu umieją być tu bardzo okrutne, więc niejednokrotnie wyśmiewają nawet najmniejsze pomyłki. To wszystko ma szansę prowadzić do tego, iż konkretna osoba jeszcze wyraźniej pogłębia się w swojej wadzie, a co gorsze jeszcze na dodatek zaczyna się wycofywać w siebie. I chociaż niby jesteśmy tolerancyjni, to jednak ciągle zwracamy nazbyt sporą uwagę na osoby, które mają kłopot z jąkaniem się.

Jak przedstawia się rynek stomatologów na warszawskim Ursynowie?

 • Posted on: 8 October 2019
 • By: addmean
stomatolog
Author: Bosc d'Anjou
Source: http://www.flickr.com
Usługi dentystyczne cieszą się stale rosnącą popularnością. Dwa główne powody mają na to wpływ. Rosnąca świadomość ludzi – oto pierwszy z nich. Ludzie chodzą do dentystów coraz częściej, przede wszystkim ze względów zdrowotnych, a po drugie ze względów estetycznych.

Suplementy, które pozwolą nam schudnąć.

 • Posted on: 8 October 2019
 • By: addmean
Dietetyczny posiłek
Author: with wind
Source: http://www.flickr.com
Olbrzymia rzesza Polaków ma znaczne problemy z utrzymaniem wagi jak również i smukłej sylwetki. Na szczęście jednak coraz więcej osób posiada świadomość tego, że otyłości nie można bagatelizować, bowiem jest ona dużym zagrożeniem dla zdrowia, gdyż powoduje bardzo wiele schorzeń zagrażających również życiu. Fakt ten jest już powszechny w polskim społeczeństwie, stąd też wraz z przyjściem wiosennej aury wielu z nas chce rozpocząć odchudzanie.

Za każdym razem należy pieczołowicie wybierać oleje kuchenne, aby korzystnie wpływały na nasze zdrowie

 • Posted on: 5 September 2019
 • By: addmean
Olej
Ostatnimi czasy bardzo trendy stał się zdrowy tryb życia. Zdecydowanie więcej ludzi zaczęło zwracać uwagę na to co nabywa, bowiem niektóre produkty zawierają wiele chemicznych substancji konserwujących, które nie są dobre dla zdrowia. Wobec tego warto pozyskiwać produkty, które mają jak najwięcej substancji odżywczych oraz witamin.

Postępowanie z dziećmi niepełnosprawnymi psychicznie

 • Posted on: 9 August 2019
 • By: addmean
test Asperger
Author: Monsieur Gordon
Source: http://www.flickr.com
Rozmaite choroby i niepełnosprawności aktualnie powoli przestają być tematem tabu. Tak jest także w przypadku chorób umysłowych. O takich chorobach bowiem dawniej mówiono bardzo niewiele lub w ogóle. Aktualnie przywiązuje się wagę do tego, by móc niepełnosprawnym ludziom udzielić pomocy i w jak największym stopniu ułatwić egzystencję. Tworzone są nawet wyspecjalizowane instytucje i fundacje, których zadaniem jest wspierać osoby niepełnosprawne i ich rodziny.

Eliminowanie defektów oczu - sprawdzone rozwiązania poprawiania widzenia.

 • Posted on: 17 April 2019
 • By: addmean
lekarz w pracy
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Oko jest czułym narządem zmysłu o zawikłanej budowie. Choroby oczu mogą dotyczyć wielu poszczególnych elementów oka składających się na gałkę oczną, oraz nerwu wzrokowego, a również organów dodatkowych oka, to znaczy powiek, spojówek, mięśni ruszających okiem i organu łzowego, jakiego rolą jest trzymanie właściwego poziomu nawilżenia nawierzchni oka i oczyszczanie jej.

Kłopoty ze wzrokiem? Może to zwyrodnienie plamki żółtej? Koniecznie musisz to sprawdzić, jest na to odpowiednia metoda

 • Posted on: 25 March 2019
 • By: addmean
oczy
Author: www.s-lab.pl
Source: www.s-lab.pl
Mało znane schorzenie zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to choroba osób w podeszłym wieku. Najczęściej obecna jest po 50-60 roku życia. Choroba, jak sama nazwa określa, jest odpowiedzialna za uszkodzenie plamki żółtej siatkówki oka, w miejscu najbardziej konkretnego, ostrego widzenia. To oznacza więc poważne komplikacje. Choć nie prowadzi do pełnej ślepoty, to znacznie upośledza widzenie centralne. Mamy przez to wielkie kłopoty z wykonywaniem podstawowych czynności, czyli czytania, pisania czy rozpoznawania twarzy.

Na czym polega trądzik dorosłych? Jak należy z nim walczyć? Co powinniśmy o nim wiedzieć?

 • Posted on: 27 February 2019
 • By: addmean
Kobieta z trądzikiem
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Trądzik u dorosłych rozpoczęto odróżniać od rodzaju młodzieńczego trądziku, dosyć niedawno. To choroba, jaka jednakowoż swoimi objawami nie różni się od tego rodzaju, które stają się udziałem tej przypadłości związanej z dojrzewaniem płciowym.

Pages