choroba

Jak przedstawia się rynek stomatologów na warszawskim Ursynowie?

 • Posted on: 8 October 2019
 • By: addmean
stomatolog
Author: Bosc d'Anjou
Source: http://www.flickr.com
Usługi dentystyczne cieszą się stale rosnącą popularnością. Dwa główne powody mają na to wpływ. Rosnąca świadomość ludzi – oto pierwszy z nich. Ludzie chodzą do dentystów coraz częściej, przede wszystkim ze względów zdrowotnych, a po drugie ze względów estetycznych.

Suplementy, które pozwolą nam schudnąć.

 • Posted on: 8 October 2019
 • By: addmean
Dietetyczny posiłek
Author: with wind
Source: http://www.flickr.com
Olbrzymia rzesza Polaków ma znaczne problemy z utrzymaniem wagi jak również i smukłej sylwetki. Na szczęście jednak coraz więcej osób posiada świadomość tego, że otyłości nie można bagatelizować, bowiem jest ona dużym zagrożeniem dla zdrowia, gdyż powoduje bardzo wiele schorzeń zagrażających również życiu. Fakt ten jest już powszechny w polskim społeczeństwie, stąd też wraz z przyjściem wiosennej aury wielu z nas chce rozpocząć odchudzanie.

Za każdym razem należy pieczołowicie wybierać oleje kuchenne, aby korzystnie wpływały na nasze zdrowie

 • Posted on: 5 September 2019
 • By: addmean
Olej
Ostatnimi czasy bardzo trendy stał się zdrowy tryb życia. Zdecydowanie więcej ludzi zaczęło zwracać uwagę na to co nabywa, bowiem niektóre produkty zawierają wiele chemicznych substancji konserwujących, które nie są dobre dla zdrowia. Wobec tego warto pozyskiwać produkty, które mają jak najwięcej substancji odżywczych oraz witamin.

Jak działać, gdy okaże się, iż mamy zaćmę? powinniśmy w takim momencie zdecydować się na operację

 • Posted on: 4 September 2019
 • By: addmean
Leczenie zaćmy
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.
Zaćma to zmętnienie normalnie przezroczystej soczewki. Jak wiemy, soczewka skupia promienie światła na siatkówce, a zmiany na niej, jak wspomniana wyżej choroba – pogarszają proces widzenia. Zaćma rozwija się stopniowo wraz z wiekiem, jest tak natomiast, że pojawia się nagle. Choroba jest bardzo powszechna u ludzi po 60. roku życia, objawia się aż w 60% populacji w tym wieku.

Powody zaburzeń w odżywianiu u kobiet i ich szkodliwe konsekwencje

 • Posted on: 20 August 2019
 • By: addmean
Zaburzenia odżywiania- anoreksja
Author: Benjamin Watson
Source: http://www.flickr.com
Na dzień dzisiejszy zauważalna jest tendencja do dążenia do bycia szczupłym. Sylwetka taka jest bowiem promowana jako idealna i pożądana. Dlatego faktem jest ostre odchudzanie się u dużej liczby kobiet. Oczywiście przy większym stopniu otyłości dieta jest w zasadzie niezbędna. Sporo nadprogramowych kilogramów jest bowiem czynnikiem zagrażającym zdrowiu człowieka.

Postępowanie z dziećmi niepełnosprawnymi psychicznie

 • Posted on: 9 August 2019
 • By: addmean
test Asperger
Author: Monsieur Gordon
Source: http://www.flickr.com
Rozmaite choroby i niepełnosprawności aktualnie powoli przestają być tematem tabu. Tak jest także w przypadku chorób umysłowych. O takich chorobach bowiem dawniej mówiono bardzo niewiele lub w ogóle. Aktualnie przywiązuje się wagę do tego, by móc niepełnosprawnym ludziom udzielić pomocy i w jak największym stopniu ułatwić egzystencję. Tworzone są nawet wyspecjalizowane instytucje i fundacje, których zadaniem jest wspierać osoby niepełnosprawne i ich rodziny.

Wady wymowy wywołują spory wpływ na człowieka- dowiedz się, w jaki sposób temu przeciwdziałać

 • Posted on: 23 July 2019
 • By: addmean
Mural- dzewczyna z zasłoniętymi ustami
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com
Mogłoby się wydawać, że jeśli ktoś od dzieciństwa ma trudności z wymową, to jest do niej tak przyzwyczajony, iż praktycznie nie zwraca na to uwagi. Niestety inni ludzie, a zwłaszcza maluchu umieją być tu niesamowicie wstrętne, więc niejednokrotnie wyszydzają nawet najdrobniejsze omyłki. To wszystko ma szansę prowadzić do tego, iż dana osoba jeszcze bardziej pogłębia się w swojej wadzie, a co gorsze jeszcze w dodatku zaczyna się wycofywać w siebie. I chociaż niby jesteśmy tolerancyjni, to mimo wszystko ciągle zwracamy zbyt wielką uwagę na osoby, które posiadają kłopot z jąkaniem się.

Eliminowanie defektów oczu - sprawdzone rozwiązania poprawiania widzenia.

 • Posted on: 17 April 2019
 • By: addmean
lekarz w pracy
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Oko jest czułym narządem zmysłu o zawikłanej budowie. Choroby oczu mogą dotyczyć wielu poszczególnych elementów oka składających się na gałkę oczną, oraz nerwu wzrokowego, a również organów dodatkowych oka, to znaczy powiek, spojówek, mięśni ruszających okiem i organu łzowego, jakiego rolą jest trzymanie właściwego poziomu nawilżenia nawierzchni oka i oczyszczanie jej.

Kłopoty ze wzrokiem? Może to zwyrodnienie plamki żółtej? Koniecznie musisz to sprawdzić, jest na to odpowiednia metoda

 • Posted on: 25 March 2019
 • By: addmean
oczy
Author: www.s-lab.pl
Source: www.s-lab.pl
Mało znane schorzenie zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to choroba osób w podeszłym wieku. Najczęściej obecna jest po 50-60 roku życia. Choroba, jak sama nazwa określa, jest odpowiedzialna za uszkodzenie plamki żółtej siatkówki oka, w miejscu najbardziej konkretnego, ostrego widzenia. To oznacza więc poważne komplikacje. Choć nie prowadzi do pełnej ślepoty, to znacznie upośledza widzenie centralne. Mamy przez to wielkie kłopoty z wykonywaniem podstawowych czynności, czyli czytania, pisania czy rozpoznawania twarzy.

Jaką funkcję pełni psychoterapeuta oraz kiedy należałoby iść na psychoterapię?

 • Posted on: 19 March 2019
 • By: addmean
psychologia
Source: flickr.com
Psychoterapeuta to profesjonalny specjalista, jaki pomaga pacjentom przejść przez rozliczne męczące sytuacje, trudne chwile bądź pojawiające się kłopoty. Nie zapewnia on gotowych rozwiązań, ale użycza wsparcia emocjonalnego oraz psychicznego, pomaga inaczej spojrzeć na to, co aktualnie dzieje się w życiu pacjenta, jaki nie zawsze umie popatrzeć na niektóre sprawy z innej, lepszej perspektywy. Pomaga pacjentowi przekształcić sposób myślenia bądź postępowania i radzić sobie z przeszkodami i życiowymi problemami.

Na czym polega trądzik dorosłych? Jak należy z nim walczyć? Co powinniśmy o nim wiedzieć?

 • Posted on: 27 February 2019
 • By: addmean
Kobieta z trądzikiem
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Trądzik u dorosłych rozpoczęto odróżniać od rodzaju młodzieńczego trądziku, dosyć niedawno. To choroba, jaka jednakowoż swoimi objawami nie różni się od tego rodzaju, które stają się udziałem tej przypadłości związanej z dojrzewaniem płciowym.

Parę ważnych faktów nt. leku Urosept

 • Posted on: 20 February 2019
 • By: addmean
Zakażenie dróg moczowych dróg moczowych należy do najczęstszych infekcji bakteryjnych atakujących nasz organizm. Schorzenie to trafia się dziesięć razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Ze względu na bliskość pochwy i odbytu bakterie bez trudu mogą udać się do pęcherza moczowego powodując zapalenie.

Aktualnie polecane możliwości – borelioza

 • Posted on: 24 September 2018
 • By: addmean
alergia
Author: niceness
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o testy na alergię, widać niezwykłą różnorodność opcji. Rozwiązania spotykają się z niemałym uznaniem, więc warto zwrócić na nie największą uwagę. Możliwości te są szczególnie cenione oraz rekomendowane dla osób, u których występuje podejrzenie alergii. Mogą one wiele ułatwić, więc wskazane jest zadbać o swoje zdrowie już teraz. Propozycje obejmujące istotne dla potencjalnych alergików testy mogą dać odpowiedź na wiele istotnych kwestii.

Pages